Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Український легіон та перехоплення ракет: Україна та Польща уклали безпекову угоду

Фото: Офіс президента

Україна та Польща підписали двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки.

Підписання угоди відбулося 8 липня під час візиту президента України Володимира Зеленського до Варшави.

Безпекова угода України та Польщі

Підписантами угоди стали президент України Володимир Зеленський та голова польського уряду Дональд Туск.

Зараз дивляться

В Офісі президента зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення РФ Польща надала нашій країні 44 військові пакети допомоги на понад €4 млрд.

Цього року Польща надасть ще декілька пакетів військової допомоги і, відповідно до угоди, зобов’язується продовжувати підтримувати Україну протягом десяти років дії документа.

Також Польща розгляне можливість передачі Україні не менше як однієї додаткової ескадрильї МіГ-29 (щонайменше 14 винищувачів).

— Документ уперше з-поміж уже підписаних двосторонніх безпекових угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі нашої країни, випущених у напрямку Польщі, – йдеться у повідомленні.

Під час брифінгу Зеленський прокоментував у безпековій угоді пункт, якій передбачає положення про розробку механізму щодо збиття в повітряному просторі України ракет РФ та дронів, випущених у бік Польщі.

— Тут я впевнений, що наші команди, наші команди міністерств оборони пропрацюють разом з нашими військовими спільно, як ми можемо швидко реалізувати цей пункт нашої домовленості, – сказав президент.

Також уперше в безпековій угоді йдеться про створення українського легіону – підготовку особового складу Сил безпеки і оборони України на території Польщі, приєднатися до якого зможуть громадяни України, які тимчасово проживають у Польщі та інших державах.

Угода містить блок щодо співробітництва в оборонній промисловості, зокрема розміщення виробництв польських оборонних компаній в Україні та вивчення додаткових можливостей спільного оборонного виробництва. Також Варшава продовжуватиме роботу логістичного хабу POLLOGHUB та використання потенціалу ЛитПолУкрбригу задля посилення ЗСУ.

Крім того документ має на меті посилення співпраці в невійськовій сфері, зокрема у розвідці, кібербезпеці, морській та інформаційній безпеці, захисті критичної інфраструктури.

Окремі блоки угоди стосуються економічного відновлення й відбудови, прикордонної інфраструктури та розвитку транзитного потенціалу. Політичне співробітництво містить питання євроінтеграції, реалізації Формули миру, санкцій, відшкодування збитків Україні, а також притягнення агресора до відповідальності.

Після зустрічі з Туском та спільної пресконференції запланована зустріч Зеленського з польським президентом Анджеєм Дудою.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-08 15:36:07