Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Українські волонтери та фонди які допомагають Україні під час війни

Напад російських військ на Україну у 2014 році активізував волонтерський рух для допомоги нашим військовим, адже армія тоді потребувала просто всього: від взуття до бронежилетів та зброї.

З початком повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році волонтерських організацій стало ще більше. Ми маємо, напевно, сотні великих і не дуже фондів, фандрейзингових платформ та волонтерських штабів. Гроші збирають навіть окремі українці для нагальних потреб якогось одного підрозділу: чи то автівка, чи то дрони, чи то тепловізор.

В українців на слуху такі топфонди, як Фонд Сергія Притули, Повернись живим, Razom for Ukraine, United 24 та інші.

Зараз дивляться

Але ми хочемо розповісти про місцеві волонтерські організації, вклад яких у нашу перемогу так само значний.

ГО Загартовані Серця

Це вінницька громадська організація, яка доправляє нашим воїнам на фронт автівки, зарядні станції, повербанки, дрони, різні оптичні прилади та засоби зв’язку.

Команда шукає повнопривідні, з хорошою прохідністю машини, ремонтує їх та переганяє на фронт. Спільними силами передали понад 100 пікапів, але збори на них не зупиняються.

Так само не зупиняються збори й на квадрокоптери та зарядні станції. Дрони Mavic – це очі наших військових, а зарядні станції та повербанки забезпечують безперебійність та надійність зв’язку на передових позиціях. Все це не лише допомагає нищити російського ворога, а й оберігати життя наших оборонців.

Вже придбано та передано понад 80 засобів спостереження та понад 100 засобів зв’язку.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

ГО Загартовані Серця

Крім того, волонтери збирають та передають гуманітарну допомогу медичним закладам та внутрішнім переселенцям.

Долучитися до зборів на потреби військовим можна за посиланням.

Благодійний фонд Гуркіт

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну київські волонтери допомагали евакуювати людей з Ірпеня та інших населених пунктів Київщини, де тривали бої. Після втечі окупантів з області БФ Гуркіт зосередився на допомозі нашим воїнам. Везуть на передок все, що треба: амуніцію, пікапи, тепловізори, дальноміри, дрони.

У прифронтові цивільні лікарні та військові госпіталі передають необхідні медикаменти та інструменти, а жителям деокупованих населених пунктів – їжу, засоби гігієни, корм для тварин тощо. Навіть можуть передати адресні посилки.

З початку повномасштабного вторгнення БФ Гуркіт передав: 98 автомобілів, 124 генератори, 20 приладів нічного бачення, 19 тепловізорів, 35 дронів, 30 біноклів, дев’ять прицілів, 110 тонн гуманітарної допомоги.

БФ Гуркіт

Зараз тривають збори на автівку мінометникам 1 батареї імені Богуна, які між Донеччиною та Луганщиною навалюють росіянам. Збирають і на прожектори для 11 зенітного ракетного полку ЗСУ.

Долучитися до зборів можна за посиланням.

БФ Ірпінське волонтерське об’єднання Незламні серця

Волонтери благодійного фронту від початку повномасштабного вторгнення перевезли понад 400 тонн гуманітарних вантажів. Передали військовим щонайменше 73 автівки.

Везуть на фронт нашим воїнам дрони, спальники, медикаменти, одяг, буржуйки, смаколики.

Зауважимо, що волонтери самі виготовляють дрони для військових – свій проєкт назвали Irpin Drones. Команда закуповує компоненти, тестує готові безпілотники в різних умовах, а вже потім везе БпЛА на передову.

Загалом вже передано 93 дрони, зокрема: 18 дронів бійцям Національної гвардії України в бригаду наступу Рубіж; 10 дронів передали до 28 бригади; ще один дрон розвідникам у 3 штурмову бригаду. Збори на безпілотники не зупиняються, бо, як кажуть самі волонтери: Дрони, як патрони – їх треба багато!

Дізнатися про нагальні потреби для фронту можна на сайті Незламних сердець.

Незламні Серця

МБФ Центр соціальних проєктів майбутнього

Київський благодійний фонд існує з 2012 року. Команда опікується родинами, яким необхідна термінова гуманітарна, медична допомога, які постраждали через повномасштабну війну. Опікується дитячими будинками сімейного типу. Фонд передає медикаменти до лікарень, особливо на потреби онкохворих дітей в рамках проєкту Діти проти раку.

Фонд збирає гроші на обладнання та ліки для військових шпиталів, особливо на Сході України.

Ще одним з основних напрямків роботи фонду є забезпечення ЗСУ технічними засобами та амуніцією, зокрема, це дрони та антени для підсилення зв’язку із дронами. Зауважимо, що в рамках програми Дрони для ЗСУ за рік закуплено та передано понад 30 квадрокоптерів різної модифікації.

МБФ Центр соціальних проєктів майбутнього

А ще МБФ Центр соціальних проєктів майбутнього не забуває просто радувати діточок, наприклад, були зібрані кошти для закупівлі подарунків від Св. Миколая для 182 діточок із Бахмуту.

Дізнатися більше про проєкти фонду та кому допомогти можна на сайті МБФ.

Громадська організація Зграя

Це група волонтерів, які об’єдналися ще під час Революції Гідності у 2013 році, а з початком війни на Сході у 2014 році активно почали допомагати нашим військовим усім, чим могли: возили обладнання, одяг, засоби захисту, ліки, продукти тощо.

Серед засновників штабу Зграя — волонтери, учасники АТО, які зокрема брали участь у визволенні Маріуполя.

З початком повномасштабної війни волонтери Зграї намагаються допомагати усім, хто того потребує: воїнам ЗСУ та бійцям ТрО, мирним жителям, переселенцям, лікарням. Станом на серпень 2023 надано допомогу у медичній евакуації понад 1 тис. військових і цивільних.

Також ГО співпрацює з Українським медичним центром спортивної медицини Мінмолодьспорту та надає воїнам безоплатну медичну та реабілітаційну допомогу – весь спектр фізіотерапевтичних процедур для відновлення після поранень.

ГО Зграя

Станом на кінець серпня волонтери ГО передали понад 2 700 одиниць військового одягу, понад 1 тис. одиниць засобів захисту – це каски, бронежилети, плитоноски, наколінники, окуляри тощо. Щонайменше 66 одиниць оптичних прицілів, далекомірів, біноклів. Понад 90 дронів та комплектуючих до них. Також передали щонайменше 400 одиниць генераторів, зарядних станцій, сонячних панелей.

Понад 5 100 сімей отримали одяг, засоби гігієни, посуд; видано понад 19 тис. продуктових наборів у Чернігівській, Київській, Миколаївській, Донецькій та Запорізькій областях, а також переселенцям з окупованих територій. Передано щонайменше 12 тис. кг корму для котів та собак. 41 тварину вдалося прилаштувати.

Долучитися до допомоги через Зграю можна за посиланням.

МБФ Фундація лікаря Бєрсєнєва

Ця міжнародна благодійна організація займається допомогою дітям, що хворіють на церебральний параліч, мають синдром Дауна, захворювання хребта, затримку психомовного розвитку, косоокість, хромосомні патології тощо. Фонд уже допоміг сотням дітей.

БО Фундація прямої допомоги

Благодійна організація займається допомогою онкохворим дітям, самотнім людям похилого віку, дітям з різними неонкологічними захворюваннями та навіть тваринам.

Наприклад, фундація забезпечує безкоштовні корекційні курси для дітей з інвалідністю в Центрі інклюзії та корекції ЄВА. Мета таких занять – адаптувати дитину з інвалідністю до життя в соціумі. Діткам допомагають полегшити симптоми хвороби, вчать батьків, як самостійно займатися з дітьми вдома.

Як допомогти через фундацію – можна дізнатися за посиланням.

Тисячі волонтерів зараз працюють на різних фронтах. Хтось допомагає військовим, хтось – діткам та переселенцям, хтось опікується лікарнями, а дехто тваринами. Але всі ці волонтери роблять одну велику справу – допомагають наблизити перемогу України.

Кожна волонтерська чи благодійна організація своєю роботою доводить одне: ми – об’єднана нація.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-05 08:00:12