Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Українські дрони знищують техніку й артилерію окупантів у Бахмуті: за місяць ліквідовано близько 10 гармат

Ілюстративне фото

На Краматорському напрямку російські війська використовують малі піхотні групи для інфільтрації в тил українських підрозділів.

Про це в ефірі Армія TV розповіла речниця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Ольга Косенко.

Водночас противник значно наростив активність у застосуванні артилерії та безпілотників різних типів, зокрема дронів-«ждунів» і FPV-дронів.

За словами Косенко, останнім часом дії російських військ у зоні відповідальності 56-ї бригади суттєво не змінилися.

«Противник, як і раніше, продовжує використовувати тактику інфільтрації малими піхотними групами, двійками, зрідка трійками. Вони намагаються просочитися в тил, але рідко їм це вдається, оскільки наші пілоти працюють, наша розвідка працює, тому знаходимо таких окремих піхотинців і успішно знищуємо їх», — зазначила вона.

Водночас речниця наголосила, що попри відсутність активних штурмів ситуацію на Краматорському напрямку не можна назвати спокійною.

Ворог залишається дуже активним у використанні артилерії та безпілотних систем. Особливу загрозу становлять дрони-«ждуни», які раніше здебільшого розміщувалися на логістичних маршрутах, а тепер їх фіксують і на околицях Краматорська.

«Якщо раніше ворог їх саджав здебільшого на логістичних шляхах, то зараз ці дрони можна побачити і на околицях Краматорська. Тобто жертвами таких „ждунів“ можуть стати і цивільні автівки, не лише військові», — пояснила вона.

Крім того, російські війська активно застосовують ударні безпілотники типу «Молнія» та FPV-дрони на оптоволокні.

«Велика їх кількість прямує саме на Краматорськ. Нерідкісний випадок, коли краматорці чують дзижчання FPV-дронів, бачать, як їх намагаються знешкодити чи збити. По використанню дронів неймовірно активний ворог зараз», — додала Косенко.

Речниця бригади також розповіла про результати роботи українських операторів безпілотників, які регулярно працюють по цілях у Бахмуті.

За її словами, це не окремі рейди, а щоденна системна робота зі знищення техніки противника.

«Наші пілоти регулярно працюють по Бахмуту. Це не якась поодинока акція. Це постійна їхня щоденна робота. Зокрема, залітати в Бахмут, шукати великі склади техніки, знаходити і успішно вражати», — сказала Косенко.

Упродовж останнього тижня українські військові виявили кілька місць накопичення російської техніки, яка, ймовірно, очікувала ремонту.

«Бачимо, що вона там частково пошкоджена, частково без коліс. Такі склади були знайдені, і частина техніки була успішно знищена», — повідомила речниця.

Також українські дрони знищували російський автотранспорт безпосередньо під час руху.

Окремо речниця бригади відзначила успіхи підрозділів у боротьбі з російською артилерією.

«Червень ще навіть не закінчився, а маємо вже близько 10 знищених гармат. Це дуже добре і для позицій нашої піхоти, і для логістики, тому що кількість обстрілів суттєво зменшилася після знищення частини гармат», — зазначила вона.

Попри успішне ураження складів і техніки противника, глобальних проблем із логістикою російських військ у зоні відповідальності 56-ї бригади наразі не фіксують.

«Глобальних логістичних проблем у зоні відповідальності нашої бригади не дуже спостерігаємо у ворога. Скоріше, це ситуативні проблеми, пов’язані з роботою наших пілотів», — пояснила Косенко.

За її словами, українські військові регулярно виявляють і знищують польові склади боєприпасів, пального та матеріально-технічного забезпечення.

«Такі склади знищуються. Зрозуміло, що потрібно поновити ці запаси, потрібен час. Потрібно, щоб хтось доставив усе на місце. І певний час вони не можуть працювати так активно, як їм би того хотілося», — підсумувала речниця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади.

Як повідомляла АрміяInform, наші пілоти регулярно літають до Бахмута, де ворог накопичує свою техніку, оскільки донині вважав місто своїм надійним тилом.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform

Back to top button