Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна закликає ООН розслідувати вбивство полонених в Оленівці – омбудсмен

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав Організацію Об’єднаних Націй якомога швидше відновити роботу з розслідування вбивства українських військовополонених в Оленівці. 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.  

Україна закликала ООН розслідувати вбивство полонених в Оленівці

У роковини трагедії омбудсмен нагадав, що у ніч із 28 на 29 липня 2022 року росіяни влаштували теракт в Оленівці, де утримувалися українські військовополонені. Унаслідок удару загинули понад 50 українських військових, ще близько 130 – зазнали поранень. 

Зараз дивляться

– Україна вимагає, щоб місія ООН якнайшвидше відновила свою роботу або була створена нова місія задля ретельного розслідування теракту в Оленівці. Злочин в Оленівці все ще залишається без покарання. Закликаю ООН та МКЧХ виконувати свій мандат та розслідувати теракт, – наголосив омбудсмен. 

Лубінець зазначив, що загиблі мали офіційний статус військовополонених та були верифіковані Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), тож на них поширювалася дія Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. 

Після вибуху в Оленівці РФ відразу ж почала звинувачувати Україну в обстрілі. Окупанти заявили, що він був здійснений нібито з використанням HIMARS. 

Уповноважений ВРУ з прав людини нагадав, що Україна звернулася до ООН та МКЧХ як до гарантів домовленостей щодо захисників Азовсталі, які утримувалися в Оленівці. Передбачалося, що їхні життя збережуть та згодом їх обміняють.


 

Чому ООН та МКЧХ не розслідують теракт в Оленівці

Після теракту ООН та МКЧХ заявили, що готові розслідувати вбивство українських полонених. 

У серпні 2022 року Організація повідомила, що готує групу експертів для розслідування теракту в Оленівці. Одначе вже через 5 місяців генсек ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію через відсутність гарантій безпеки. 

Зауважимо, що РФ не надала доступу до Оленівки ні Україні, ні міжнародним організаціям.  

Крім того, омбудсмен припустив, що ще однією причиною розпуску місії може бути те, що із трьох осіб-іноземців, які входили до її складу, фактично всі перебувають під впливом Росії. 

Також місія ООН жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами щодо теракту в Оленівці.  

Як розповів Лубінець, він пропонував російській уповноваженій з прав людини спільно відвідати місце трагедії, однак вона відмовилась.

25 липня 2023 року ООН зробила заяву, що теракт в Оленівці не був спричинений ракетою HIMARS, що спростовує російські пропагандистські заяви. 

Нагадаємо, 11 жовтня 2022 року в Україну вдалось повернути тіла 62 військових. Серед них – загиблі в Оленівці. Також вдалося повернути декількох поранених, які перебували у підірваному бараку. 

Джерело: Дмитро Лубінець

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-29 14:31:08