Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Українське село врятують сімейні ферми: як нам витримати конкуренцію з Польщею і розвинути молочку ВІДЕО

Українське село врятують сімейні ферми: як нам витримати конкуренцію з Польщею і розвинути молочку ВІДЕО

Велике інтерв'ю із бізнесменом, акціонером і управляючим партнером Ічнянського молочно-консервного комбінату, а також депутатом обласної ради від партії «Батьківщина» Валентином Запорощуком.

Розмова про молочний бізнесі в Україні. Як змінилася ситуація на ринку через COVID-19? Чи допомагає держава бізнесу? Ціни на молоко, експорт та фермерство. Сімейні ферми як інструмент порятунку українського села. Ситуація в ОТГ: чи допомогла децентралізація? Як можна збільшити бюджет ОТГ тільки за рахунок оптимізації і раціоналізації управління?

Слід зазначити, що Ічнянський молоко-консервний комбінат успішно експортує свою продукцію у 75 країн світу. Доля комбінату на українському ринку складає 40%.

«На сьогоднішній день виробляємо десь до двох з половиною тонн готової продукції за місяць, з яких 2 тисячі (80%) тонн ми відправляємо по всьому світу. І ці об'єми реально затребувані», – розповів Запорощук.

Він також додав, що в період пандемії підприємство не залишилось «при своєму», а й в чотири рази збільшило об'ми виробництва, адже такі види продукції (продукти з тривалим терміном зберігання, – ред.) дуже затребувані під час нестабільних ситуацій, як наприклад, ситуація з коронавірусом.

«Тут, мабуть, спрацьовує інстинкт самозбереження. Тому в такій ситуації, продукти з довгим терміном зберігання, як, наприклад, наше молоко, мають більш виграшну позицію в порівнянні з іншими. В світі в цілому кон'юнктура зрушила в бік саме таких продуктів, чого неможна сказати про багато іншіх напрямів бізнесу або галузі, таких як машинобудування тощо. Тобто нестабільна ситуація для таких видів продуктів, як наш, грає в «плюс».Об'єми виробництва згущеного молока за минулий рік вирісли на 25%. Це дуже суттєво. Ми це ріст вже відчули, починючи з березня минулого року».

Щодо допомоги Уряду бізнесменам, які реально привозять в Україну валюту і по суті мають бути всіляко підтримуватися з боку держави, то Валентин Запорощук зазначив:

«Уряд нам не допомагає, підтримки від держави нема…Бізнесу доводиться самому прокладати собі дорогу. За всі 30 років незалежності в нас з'явилось лише декілька нових заводів, інші — старі підприємства, які вже «померли» через те, що ставали неконкурентними. Молочна галузь це та галузь, для якої перш за все потрібні умови…Для бізнесу, для розвитку мають бути умови. А їх нема. Їх треба створювати. Для цього в уряді повинен бути професіонал, якій вміє це робити».

Про це та багато іншого в повній версії інтерв'ю журналіста Юрія Романенка з Валентином Запорощуком нижче:

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.02.2021