Україна і світ

Українська письменниця Гаська Шиян завоювала Літературну премію Європейського Союзу за книгу про війну “За спиною”

У книзі розповідається про 27-річної успішної українці, життя якої різко змінилася, коли її хлопця прийшла повістка в армію

Джерело: 112.ua

Українська письменниця Гаська Шиян завоювала Літературну премію Європейського Союзу за книгу про війну "За спиною"

Українська письменниця Гаська Шиян стала лауреатом Літературної премії Європейського Союзу за роман про війну “За спиною”, який вийшов навесні у видавництві “Фабула”. Про це повідомляється на сайті письменницької організації PEN Ukraine.

“Цей роман не просто стилістично майстерний і зрілий, але і важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст”, – йдеться у висновку членів українського журі Премії.

У книзі розповідається про 27-річної успішної українці, життя якої різко змінилася, коли її хлопця прийшла повістка в армію. Війна підштовхне героїню до переоцінки власних цінностей і прийняття непростих рішень. Автор переводить цю війну з безпечної рубрики “десь там на дикому Сході” у тривожну рубрику “тут, у нашій спільній Європі”, зазначає письменницьке співтовариство.

Новини за темою: “Книжковий арсенал” визнано найкращим літературним фестивалем року

У книзі акцентується увага на тому, що конфлікт у тій чи іншій мірі стосується всіх європейців.

Новини за темою: Філософ Володимир Єрмоленко отримав літературну премію імені Юрія Шевельова

Лауреатами Премії від інших країн-учасниць стали Laura Fredenthaler (Австрія), Piia Leino (Фінляндія), Sophie Daull (Франція), Réka Mán-Várhegyi (Угорщина), Beqa Adamashvili (Грузія), Nikos Chryssos (Греція), Jan Carson (Ірландія ), Giovanni Dozzini (Італія), Daina Opolskaite (Литва), Marta Dzido (Польща), Tatiana Ţîbuleac (Румунія), Ivana Dobrakovová (Словаччина) і Melissa Harrisson (Велика Британія).

Автори-переможці отримують грошову винагороду у розмірі 5,000 євро, а також підтримку з боку “Креативної Європи”, спрямовану на переклад і міжнародну рекламу їхніх творів.

У квітні повідомлялося, що Україна вперше приєдналася до літературної премії Європейського Союзу.

Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародного просування творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми “Креативна Європа”.

Раніше стало изестно, що у Лондоні оголосили шорт-лист Міжнародної Букерівської премії.

 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua