Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Українська мова у сфері обслуговування: Кремінь розповів, коли почнуть штрафувати порушників

Сума штрафу становитиме від 5100 до 6800 грн

 

 

Штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5100 грн до 6800 грн.

“Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, щодо яких ми отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо двох для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф”, – зазначив Кремінь.

Омбудсмен підкреслив, що штрафи можна оскаржити в судовому порядку, і в будь-якому разі для подібних претензій має бути наведено докази.

“Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче “прославитися” на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає”, – наголосив Кремінь.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року всю сферу послуг в Україні зобов’язали перейти на державну мову. Таку вимогу прописано у ст. 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: www.112.ua