Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Українцям будуть нараховувати тариф на вивезення побутових відходів по-новому

Українцям будуть нараховувати тариф на вивезення побутових відходів по-новому

В Україні відтепер під час встановлення тарифів на вивезення побутових відходів будуть враховувати операції із сортуванням сміття. Також будуть братися до уваги обсяги вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, – повідомляє ТСН.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 28 жовтня.

Як пояснили в Мінрегіоні, зміни до «Порядку формування тарифів на послуги поводження з побутовими відходами» дозволять покращити роботу сміттєсортувальних ліній. Наразі в Україні їх налічується 35, і вони працюють у 29 населених пунктах. Однак у переліку операцій поводження з побутовими відходами відсутня операція сортування.

«Під час встановлення тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами споживачі сплачують як за перероблення, так і за захоронення всього об’єму побутових відходів, який утворюється в населеному пункті, без урахування об’єму. Відтепер під час встановлення тарифу на ці послуги враховуватимуться об’єми вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів», – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Також проєктом постанови регулюється питання щодо розрахунку витрат по оплаті праці працівників, які працюють на підприємствах, що надають послуги з поводження з твердими побутовими відходами.

Згідно з пояснювальною запискою, дотарифу включені, окрім витрат на оплату праці персоналу, також витрати на виплату додаткової зарплати, надбавок, компенсацій, премій, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які не передбачені законодательством.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
29.10.2020