Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Українці не хочуть чути про справедливість, вони хочуть її бачити

На шляху до встановлення справедливості в агресії Росії проти України вже є вагомі результати, але для українців важливо бачити притягнення російських злочинців до відповідальності.

Про це заявив український міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час відкриття конференції Відновлення справедливості для України, яка проходить в Гаазі.

Українці потребують справедливості вже зараз

Очільник МЗС під час виступу наголосив, що народ України потребує справедливості вже зараз, а не у віддаленому майбутньому.

Зараз дивляться

– Українці не хочуть чути, що справедливість буде відновлена. Вони хочуть бачити, що вона вже здійснилася. Не тільки на полі бою, але й у залах судових засідань та реальних рішеннях. І вони мають право цього вимагати, – сказав він.

У цьому контексті, каже Кулеба, вже є відчутні результати за чотирма напрямками підзвітності:

  1. Запрацював Реєстр пошкоджень, який дозволяє українцям вимагати відшкодування за пошкодження або знищення житла, і його сфера застосування буде розширюватися і надалі;
  2. Створено Міжнародний центр з переслідування злочину агресії проти України (МЦПК), прокурори якого наразі проводять розслідування та готують обвинувальні акти щодо цього злочину;
  3. Міжнародний кримінальний суд вже видав перші чотири ордери на арешт, у тому числі російського диктатора Путіна, і ми очікуємо, що їх буде більше;
  4. Перші рішення щодо використання заморожених російських активів на користь України вже прийняті, і ця робота має досягти більших результатів цього року.

– Попереду ще багато роботи. Однак перші кроки показують, що правосуддя за російську агресію та подальші звірства неминуче, – резюмував він.

Конференція Відновлення справедливості для України

Відомо, що участь у конференції Відновлення справедливості для України, яка проходить у Гаазі, беруть представники 57 країн світу.

Конференція була організована Україною, Нідерландами та Єврокомісією. Її метою є подолання безкарності й забезпечення компенсації жертвам агресії, повідомили в МЗС.

Зазначимо, що на конференції також в онлайн-форматі виступив президент України Володимир Зеленський. У своєму зверненні до учасників заходу він закликав не відступати від спільної лінії справедливості та притягнути російських воєнних злочинців до відповідальності.

Фото: Дмитро Кулеба

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 16:38:48