Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Україна закрила в’їзд іноземцям з 28 серпня: хто може перетнути кордон

З 00.00 28 серпня набула чинності заборона Кабінету міністрів на в’їзд до України іноземців. Вона буде діяти до 28 вересня.

26 серпня на засідання Кабмін ухвалив постанову №641, у якій заборонив в’їзд для іноземців в Україну з 29 серпня. Але увечері 27 серпня, урядовці внесли зміни і постанова набула чинності днем раніше – 28 серпня.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що уряд збирався на позачергове засідання 27 серпня, щоб уточнити зауваження громадян щодо того, хто з іноземців зможе в’їжджати в Україну.

Що потрібно знати іноземцю

Для в’їзду іноземцю потрібно мати медичний поліс страхової компанії, яка зареєстрована, або має представництво в Україні. Страхування повинне покривати лікування від Covid-19 або можливі витрати на самоізоляцію і діяти протягом часу перебування в Україні.    

Також він повинен пройти 14-денну самоізоляцію (якщо його країна входить у червоний список МЗС України), або здати ПЛР-тест після прибуття на територію України.

Закриття кордонів України: категорії іноземців, які можуть в’їхати

В’їзд в Україну дозволяється іноземцям з страховим полісом, які: 

 • є родичами першої лінії громадян України;
 • мають чинний дозвіл на роботу в Україні;
 • є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств;
 • прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
 • студенти українських університетів;
 • військовослужбовці Збройних Сил України;
 • люди, які мають посвідку на проживання в Україні;
 • голови та члени офіційних делегацій, співробітники міжнародних організацій, які в’їжджають в Україну на запрошення президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Офісу президента чи Міністерства закордонних справ;
 • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення. Також члени екіпажів повітряних, морських і річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
 • діячі культури, які прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
 • спортсмени та члени офіційних делегацій;
 • особи, які здійснюють перевезення стовбурових клітин для трансплантації;
 • пацієнти закладів охорони здоров’я України.

В’їхати на територію України без страхового полісу можуть:

 • біженці або особи, які потребують додаткового захисту;
 • дипломати та члени їх сімей або особи, які прибувають на запрошення Міністерства закордонних справ України;
 • інструктори Збройних Сил держав-членів НАТО в програмі Партнерство заради миру, які беруть участь в підготовці підрозділів ЗСУ або прибувають на запрошення Міністерства оборони.

Винятки для Білорусі та бізнесу

26 серпня рішення розкритикували правозахисна організація Центру прав людини ZMINA. Наступного дня, міністр закордонних спав Дмитро Кулеба заявив, що з 28 серпня громадяни Білорусі в’їжджатимуть до України за преференційним списком.

Для білорусів достатньо повідомити українського прикордонника про те, що його переслідують у країні та йому потрібен захист.

Кожен такий запит розглядатиметься прикордонниками індивідуально.

Також виняток зробили для бізнес-делегацій. Так влада хоче мінімізувати негативний вплив на українську економіку від запроваджених карантинних обмежень.

Українським підприємцям потрібно звернутись у МЗС з заявкою для конкретної делегації чи спеціаліста.

Глава МЗС Дмитро Кулеба доручив всім українським посольствам за кордоном надавати максимальне сприяння візитам бізнес-делегацій до України.

Критика заборони

Рішення уряду розкритикували у Держтуризмі. Там вважають, що цілковита заборона для іноземців на в’їзд до України може негативно вплинути на туристичну та авіаційну галузь.

Вони закликають пом’якшити обмежувальні заходи і заборонити в’їзд до України лише для тих іноземців, які є громадянами держав з червоної зони.

В’їзд з окупованого Криму

29 серпня відкриються пункти пропуску Каланчак та Чонгар на адміністративній межі з окупованим Кримом.

Громадяни, які прибувають з непідконтрольних територій, мають пройти самоізоляцію з додатком Дій вдома. Достроково припинити її можна за умови отримання негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус.

Не мають проходити самоізоляцію діти до 12 років та працівники представництв офіційних міжнародних місій чи організацій, акредитованих в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-28 12:46:46