Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна вимагає від Білорусі пояснень через допит Протасевича бойовиками “ЛНР”

Посольство України в Мінську вимагає від Білорусі надати офіційні пояснення щодо інформації про “слідчі дії” щодо опозиціонера Романа Протасевича з боку бойовиків так званої “ЛНР”.

Про це заявив прес-секретар МЗС України Олег Ніколенко.

– За дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби Посольство України в Мінську звернулося до білоруської влади надати офіційні пояснення, – зазначив Ніколенко.

Він підкреслив, що цю ситуацію варто розглядати в контексті спроб РФ надати своїм бойовикам хоча б якусь псевдосуб’єктність. 

– Ніякої “генпрокуратури ЛНР” не може бути за визначенням. Фактичний контроль на тимчасово окупованих територіях в Луганській області здійснює окупаційна адміністрація РФ. Повідомлення про проведення “слідчих дій” в Білорусі варто розглядати в контексті спроб РФ надати підлеглим їй незаконним угрупованням хоча б якоїсь псевдосубьектності, – повідомив Ніколенко.

Дипломат додав, що це лише підтверджує, що операцію з примусової посадки літака Ryanair і затримання Протасевича розіграли за російським сценарієм.

– Таке зближення безумовно посилює ризики для України. І воно буде враховано при ухваленні державою подальших рішень щодо захисту інтересів національної безпеки, – резюмував Ніколенко. 

Зазначимо, напередодні в ЗМІ з’явилася інформація, що бойовики “ЛНР” провели “слідчі дії” з Протасевичем. 

Крім цього, так званий “генеральний прокурор ЛНР” Сергій Горенко подякував самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку за сприяння.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-16 19:53:47