Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна вийде з угоди про захист інтелектуальної власності у рамках СНД

Кабінет міністрів схвалив законопроект про вихід України з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення відповідної Міждержавної ради, укладеної у межах СНД.

Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Василь Мокан у соціальних мережах. Рішення ухвалили 5 січня на позачерговому засіданні уряду.

– Угода не відповідає сучасному стану економічних відносин між державами-членами СНД. А зобов’язання України, що виникли протягом строку дії угоди, врегульовані, – написав Мокан.

Він стверджує, що законопроект пропонує вийти з угоди, яку підписали 19 листопада 2010-го року в місті Санкт-Петербург та ратифікували у Верховній Раді України 21 грудня 2011 року.

За його словами, представники України вже тривалий час не беруть участі у засіданнях Міждержавної ради. Україна не бере участь у розробці проектів міжнародних договорів у межах СНД та не здійснює в рамках Угоди обмін патентною, нормативно-методичною документацією у сфері охорони й захисту інтелектуальної власності.

Це не перша угода у межах СНД, з якої виходить Україна. У листопаді 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про вихід з договору СНД про антимонопольну політику. 

Договір містить механізми обміну інформацією, тому існує ризик отримання державами – членами СНД відомостей, які можуть бути використані для здійснення торговельно-економічного тиску на Україну.

Джерело: Василь Мокан

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-05 17:32:22