Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна в ТКГ назвала подальші кроки щодо врегулювання конфлікту

Українська делегація для участі в Тристоронній контактній групі (ТКГ) 9 грудня, у річницю Паризького саміту лідерів країн нормандського формату, оприлюднила план дій для врегулювання збройного конфлікту та відновлення миру на Донбасі.

Своїми кроками ТКГ бачить:

  • подальше звільнення утримуваних осіб,
  • забезпечення повного і безумовного допуску міжнародних організацій, насамперед Міжнародного комітету Червоного хреста, до всіх утримуваних осіб,
  • відкриття і належного функціонування пунктів пропуску через лінію розмежування,
  • виконання безпекових умов (розмінування, розведення військ),
  • продовження обговорення робочих пропозицій України щодо виконання політичних аспектів загальних узгоджених висновків Паризького саміту від 9 грудня 2019 року.

У ТКГ переконані, що ситуація в зоні конфлікту стабілізувалася після посилення режиму припинення вогню в липні 2020 року.

За їхніми словами, попри продовження провокацій із боку збройних формувань Російської Федерації, суттєво зменшилася кількість людських жертв і руйнувань критичної інфраструктури.

Серед позитивних зрушень у ТКГ також називають взаємні обміни утримуваних осіб у грудні 2019 року та квітні 2020 року.

Зустріч у нормандському форматі

Нормандський саміт у Парижі тривав із 8 по 10 грудня 2019 року. У межах зустрічі відбулися переговори президента України, президента Франції, канцлера Німеччини й президента Російської Федерації.

За підсумками було підписано комюніке, яке закріпило обмін полоненими до кінця 2019 року, домовленість про припинення вогню та відведення сил із трьох зон.

Джерело: Україна в ТКГ

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-09 12:43:42