Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна та ЄС підписали кредитну угоду до Ukraine Facility, яка дозволить залучити до €27 млрд

Голова НБУ Андрій Пишний та міністр фінансів Сергій Марченко підписали кредитну угоду до Ukraine Facility.

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Кредитна угода до Ukraine Facility: що відомо

— Кредитна угода дасть змогу Україні залучити у 2024 – 2027 роках до €27 млрд для підтримки держбюджету країни із загального обсягу в €50 млрд інструменту ЄС Ukraine Facility. Кошти, отримані за цією угодою, забезпечать передбачувану та гнучку підтримку нашій державі, адаптовану до безпрецедентних викликів, спричинених війною з РФ, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вже найближчим часом після набуття чинності цією угодою Україна також отримає від ЄС €1,9 млрд безумовного фінансування.

Зараз дивляться

У НБУ нагадали, що 14 травня Рада ЄС схвалила План для Ukraine Facility, розроблений Україною спільно з європейськими партнерами, розрахований на 2024-2027 роки, який містить перелік структурних реформ на цей період, спрямованих не лише на відновлення та відбудову, але й на просування України на шляху до ЄС та підтримку євроінтеграційних процесів у державі.

6 червня Верховна Рада ратифікувала рамкову угоду між Україною та ЄС щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС України згідно з інструментом Ukraine Facility.

Зазначена угода була підписана сторонами наприкінці травня та визначає принципи фінансової співпраці між ЄС та Україною, зокрема щодо управління та контролю використання коштів у межах Ukraine Facility. Угода офіційно запустила виконання Плану України.

Ukraine Facility включатиме три ключові компоненти:

  • пряма підтримка державного бюджету (€38,27 млрд, з яких 33 млрд у формі кредитів та €5,27 млрд у формі грантів);
  • спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах (€6,97 млрд);
  • технічна підтримка в здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, в тому числі отриманими раніше (€4,76 млрд).

Транші надходитимуть раз на квартал за результатами виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility та їхньої позитивної оцінки стороною ЄС. Загалом у цьому році очікується близько €16 млрд бюджетної підтримки за програмою, додали в НБУ.

У НБУ зазначили, що весною Україна вже отримала €6 млрд в межах перехідного фінансування за інструментом Ukraine Facility, що дало змогу забезпечити нагальні потреби бюджету ще до повноцінного запуску Плану.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-24 23:36:42