Україна і світ

Україна святкує День вишиванки (оновлюється)

Про те, як українців вітають цього дня та святкують День вишиванки у різних куточках країни – читайте нижче

Джерело: 112.ua

Україна святкує День вишиванки (оновлюється)

В Україні сьогодні, 16 травня, святкують День вишиванки – свято, яке з’явилося 13 років тому. Заснувала його, як прийнято вважати, студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. День вишиванки прийнято святкувати щорічно, кожен третій четвер травня.

Традиційно цього дня на вулицях українських міст, у громадському транспорті та місцях скупчення людей можна спостерігати значну кількість людей, одягнених у вишите вбрання. Таким чином українці віддають данину поваги своєму національному одягу.

Вранці зі святом привітав українців чинний президент. У своєму повідомленні у соцмережі Петро Порошенко відзначив, що вишиванка сьогодні є незмінним символом України не тільки всередині держави, але і за її межами.

“Поки таємниці майстерності української вишивки з покоління в покоління матері передають своїм дочкам – доти буде жити Україна! В нашій вишитій сорочці радість і смуток, надія і сила, які здавна супроводжують кожного українця. 
Вдягнувши наш національний одяг, ми вкотре доводимо, що любов живе в наших серцях”, – переконаний очільник держави.

А ось новообраний президент Володимир Зеленський, також опублікувавши власне фото в національному вбранні, закликав усіх не забути привітати оточення з цим святом. “Вишиванку не забув, поголитися забув!” – пожартував майбутній очільник держави.

Серію власних фото у вишиванці опублікував прем’єр Володимир Гройсман, заявивши, що “пишається бути українцем”.

“Для нас вишита сорочка особлива – це символ української ідентичності, любові до своєї країни”, – заявив керівник Кабміну.

Окрім того, прем’єр вже встиг пофотографуватися з українцями на одній з набережних столиці.

У Верховній Раді, яка сьогодні працює в пленарному режимі, також масовий “ажіотаж” на вишиванки. Чимало нардепів прийшли на роботу саме в національному вбранні, чим багато хто вже встиг похвалитися в соцмережах.

  • Україна святкує День вишиванки (оновлюється)

  • Україна святкує День вишиванки (оновлюється)

  • Україна святкує День вишиванки (оновлюється)

  • Україна святкує День вишиванки (оновлюється)

У регіонах сьогодні протягом дня відбудеться низка заходів: концерти, вишиванкові паради, патріотичні флешмоби. 

Як повідомляє кореспондент “112 Україна” зі Львова, у місті вже завершили одягати античні статуї на міських вулицях у вишиванки. Цей ритуал проводять щорічно. Також у місті мають намір створити велику карту України, яка покаже, які вишиванки властиві різним регіонам.

Інформація оновлюється…

Джерело: www.112.ua