Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Україна святкує День Незалежності

Україна святкує День Незалежності

Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає 29-ту річницю своєї Незалежності.

День Незалежності – найважливіше національне свято для українців. Відзначають його щороку 24 серпня на честь ухвалення цього дня в 1991 р. Верховною Радою тоді ще Української РСР Акта проголошення незалежності України.

Однак, повну державну незалежність Україна отримала вже після проведення загальнонаціонального референдуму 1 грудня 1991 року, коли за її незалежність висловилося 90,32% громадян.

20 лютого 1992 Верховна рада України прийняла постанову «Про День незалежності України», встановивши святковим днем 24 серпня.

У країні почалися демократичні перетворення, відбувся поділ державної влади на три гілки. 1992 року законодавчо затверджено державні герб, гімн і прапор України.

28 червня 1996 року відбулася ще одна знаменна подія – прийняття Конституції. Основний закон остаточно проголосив Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, визнав людину найвищою соціальною цінністю і утвердив народовладдя.

У вересні того ж року офіційно введено в обіг національну валюту – гривню, яка неодноразово була грошовою одиницею на українських землях.

Цікаво, що вперше День незалежності України був відзначений у 1991 р., але не 24 серпня, а 16 липня. Річ у тому, що коли 16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про Державний суверенітет України, одночасно була ухвалена постанова про відзначення в цей день свята, яке дістало назву День проголошення незалежності України.

Україна святкує День Незалежності

Редакція «Високого Валу» щиро вітає зі святом! Нехай свято Незалежності духмяним серпневим запахом українського хліба принесе у ваш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов! Міцного здоров'я, бадьорості духу, успіхів у всіх починаннях!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.08.2020