Україна і світ

Україна пройшла критичну стадію і виходить з кризи – Мінфін

Наразі є підстави вважати, що Україна виходить з критичної стадії економічної кризи, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, особливо важкими були квітень і травень. Натомість у червні вже запустились економічні процеси, тому економіка вийшла на стадію відновлення.

Також він зазначив, що цифри реєстрації нових ФОПів вийшли на докризовий рівень, а споживання електроенергії протягом останніх двох декад вказує на відновлення промислового виробництва.

Також на думку Сергія Марченка, наразі немає підстав вважати, що падіння економіки в Україні буде більшим, ніж в розвинених країнах. У Мінфіні переконані, 4,8% падіння ВВП – це реальний показник.

Все тому, що Україна не надто інтегрована в найбільш постраждалі економічні ланцюжки світової економіки і ринки нашої експортної продукції збереглися.

Крім того, міністр додав, що немає підстав очікувати падіння цін на продукцію вітчизняного експорту.

Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна очікує зростання економіки у другому півріччі, попри те, що у Програмі діяльності уряду враховане падіння ВВП на 4,8%.

Він зазначив, що світова криза спричинила зниження попиту на експортних ринках, куди були орієнтовані частина галузей промисловості, тому там відбулось незначне просідання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close