Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна перевиховує російських військовополонених у полоні – деталі від The Times

Україна “перевиховує” російських військовополонених, які перебувають у спеціально відведеному для них таборі.

Про це пише видання The Times, журналісти якого побували у місці утримання окупантів.

У матеріалі зазначається, що полонених росіян, багато з яких є колишніми в’язнями, “депрограмують” під час підготовки до репатріації (повернення) до РФ.

Зараз дивляться

The Times наводить історію 39-річного Ніколая з Приморська. У липні він пішов воювати проти України, вірячи, що росіяни та українці – нібито один народ, який розділяє НАТО.

– Я виріс у Радянському Союзі, тож відчуваю, що ми одна країна, – заявив він журналістам, сидячи в лазареті табору для військовополонених, де лікується після кульового поранення в руку.

Сьогодні Ніколай, як і інші військовополонені окупанти, прокидається в таборі о 6:00 ранку під звуки національного гімну України, що лунає з гучномовця.

Щоб потрапити із житлових приміщень до їдальні, росіяни мають пройти алеєю, обвішаною фотографіями діячів із минулого України. Серед них є портрети Степана Бандери і Тараса Шевченка.

Після сніданку росіяни мають вшанувати хвилиною мовчання загиблих внаслідок вторгнення РФ українців.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Військовополоненим дають своєрідний прискорений курс української історії, щоб спростувати твердження диктатора РФ Володимира Путіна, що Україна начебто не є незалежною державою.

Як зазначили в таборі для російських військовополонених, можливо, окупантам це не подобається, але це піде їм на користь. Неоімперіалістичну ідеологію серед росіян намагаються викорінити, доки вони не повернулися додому.

– Росіяни все життя були піддані пропаганді. Це все одно, що намагатися витягнути когось із релігійної секти… Це прискорений курс історії України, який ми даємо в’язням, щоб розвінчати заяви Путіна про те, що Україна не є незалежною державою, – наголосив у коментарі The Times Петро Яценко, речник українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

За його словами, символом того, як більшість російських військовополонених сприймають Україну, є один новоприбулий, який подивився на портрет Бандери і подумав, що це фото молодого Путіна.

Яценко також повідомив, що деякі окупанти, які раніше перебували в місцях позбавлення волі в РФ, намагалися запровадити “злочинний порядок” у таборі, заснований на традиціях російської тюремної ієрархії. Таким чином вони хотіли продемонструвати, що є тут “великими людьми”. Однак ці намагання швидко припиняють.

– Ми дуже швидко зупиняємо це. Ми говоримо їм, що якщо ви будете погано поводитися, ми вас звільнимо, і нехай українці розберуться з вами. Зазвичай це працює, – розповів він.

Табір для військовополонених росіян, в якому побували журналісти, є найбільшим в Україні. Там окупанти чекають на відправлення додому в рамках обміну полоненими чи вже після завершення війни.

Згідно з Женевськими конвенціями, вони працюють шість днів на тиждень і отримують за це платню в розмірі $8 на місяць. Ці кошти військовополонені витрачають на напої та солодощі в магазині на території табору.

Як відомо, через велику кількість російських військовополонених в Україні планують відкрити новий табір для їх утримання. Кошти на це уряд сподівається отримати від міжнародних партнерів. Хоча “кілька мільйонів гривень” швидше за все доведеться виділити з українського бюджету.

Джерело: The Times, Дзеркало тижня

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-18 13:53:24