Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Україна не зможе отримати гарантій за Будапештським меморандумом – посол ФРН

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен зазначила, що Будапештський меморандум є політичною декларацією, тому отримати реальні гарантії для України за цим документом нині практично неможливо.

 – Будапештський меморандум – це політична декларація і не більше, це не міжнародний договір. Я була в Україні, коли його підписали в 1994 році, але тоді ніхто про нього вже не пам’ятав. Це політична декларація, тобто отримати ці гарантії на сьогодні просто неможливо, – сказала посол.

Окрім того, вона наголосила, що на сьогодні ФРН, США, Велика Британія, Канада докладає зусиль щодо вирішення конфлікту на Донбасі.

За словами Анки Фельдзуген, вони ведуть переговори з партнерами у мінському форматі та нормандської четвірки. Наразі більш важливішим є питання щодо розширення саме нормандського формату, щоб інші країни підтримали і зусилля Німеччини, і саму Україну.

 – Нормандський формат непогано працює, і мати більше коло учасників – це більше координувати позиції. Знайти дату для можливої зустрічі вже зараз складно, а якщо буде сім чи вісім учасників – це ще гірше. Як нам здається, набагато важливіше, щоб ці країни підтримали наші зусилля, Україну, і тому потрібно з ними постійно говорити, – сказала дипломат.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-03 12:21:02