Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Угорщина вирішила не блокувати санкції ЄС проти Росії після дзвінка зі США – Politico

Фото: Getty Images

Угорщина змінила свою позицію щодо санкцій Євросоюзу проти Росії після дзвінка держсекретаря США Марко Рубіо, який попросив не блокувати санкційну політику європейського блоку.

Про це пише Politico з посиланням на високопоставлених чиновників.

Угорщина вирішила не блокувати санкції після дзвінка зі США

У січні 2025 року Угорщина пригрозила накласти вето на чергове продовження санкцій ЄС щодо Росії, посилаючись на повернення Дональда Трампа в Білий дім.

Однак потім, уже будучи президентом США, Дональд Трамп несподівано пригрозив Москві новими обмеженнями.

Незабаром держсекретар США Марко Рубіо подзвонив міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто і закликав його не зривати санкційну програму блоку, пише Politico з посиланням на двох високопоставлених чиновників, яким було надано анонімність, щоб вони могли говорити вільно.

За словами дипломатів, ці повідомлення допомогли переконати Будапешт відступити, забезпечивши заморожування російських активів і збереження торгового ембарго.

Цей інцидент породив надії серед “яструбів” ЄС щодо Росії, що Трамп дійсно може допомогти їхній справі.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що він “абсолютно переконаний у тому, що у нас є можливість запровадити набагато жорсткіші санкції, оскільки очевидно, що США також збираються це зробити, якщо Путін не змінить своєї мети”.

Таким чином, пише Politico, Трамп уже демонструє свою владу над санкціями Євросоюзу.

При цьому Трамп може в будь-який момент змінити курс, запропонувавши послабити санкції під час двосторонніх переговорів із Росією, зазначає видання. Якщо це станеться, ЄС втратить найважливіший важіль у своїх зусиллях із приборкання угорців.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

З огляду на те, що для введення або продовження санкцій блоку потрібна одностайність, це може стати проблемою.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-17 19:44:00