Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені з’ясували, що мозок підлітків почав старішати швидше через локдауни під час пандемії


Дослідження вчених Вашингтонського університету показало, що заходи, спрямовані на обмеження спілкування під час пандемії Covid-19, зокрема, локдауни, призвели до прискореного витончення кори головного мозку у підлітків, що само по собі характеризує прискорення старіння.

Соціальні обмеження загострюють тривогу і депресію

У дослідженні наголошувалося, що вказані процеси відбувається через порушення соціальних взаємодій у підлітковому віці – періоді, критичному для когнітивного розвитку та психічного здоров’я. Соціальні обмеження загострюють у підлітків такі стани, як тривога та депресія.

Дослідники використовували МРТ-сканування, щоб дослідити ділянку кори головного мозку підлітків — складчастий зовнішній шар, відповідальний за складне мислення.

І виявилося, що типове вікове витончення кори головного мозку прискорилося після карантину, причому у дівчат спостерігалися більш виражені зміни, ніж у хлопчиків.

Підлітковий вік – критичний для розвитку мозку

Учені наголосила, що підлітковий вік – критичний етап розвитку мозку. Багато атипових форм поведінки підлітків пояснюється саме дозріванням кори головного мозку, який ще лише повинен стати більш ефективним і краще організованим для прийняття рішень, вирішення проблем, і для управління соціальною поведінкою.

Одним із центральних стовпів здоров’я мозку є здатність соціально взаємодіяти з іншими. Обмеження призводять до потенційно руйнівних наслідків для здоров’я, особливо у підлітків, нормальний когнітивний розвиток яких залежить від соціальної взаємодії.

Негативний вплив на психічне здоров’я підлітків

Учені нагадали і ще один тривожний факт – підлітковий вік також є періодом виникнення багатьох нервово-психічних розладів, включаючи тривожність і депресію.

Схоже, соціально обмежувальні заходи карантину мали суттєвий негативний вплив на психічне здоров’я підлітків, особливо дівчат, і нове дослідження визначає потенційну основну причину.

Найголовніше, зібрані неспростовні докази згубного впливу соціальної ізоляції та самотності на здоров’я мозку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: SciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-20 13:30:00