Учені стверджують, що у вовків-мутантів з Чорнобильської зони з’явилася здатність протистояти раку
Дослідники з Прінстонського університету виявили, що вовки-мутанти з Чорнобильської зони здатні протистояти появі в організмі ракових клітин. Їхня імунна система відрізняється від імунної системи звичайних вовків — вона схожа на імунну систему хворих на рак, які проходять радіаційне лікування.
Тварини адаптувалися до тривалого впливу високих доз радіації
Вовки вільно бродять навколо Чорнобильського ядерного реактора, Рудого лісу і щодня піддаються впливу 11,28 мілібрем радіації. І це протягом усього свого життя.
Не важко підрахувати, що тварини отримують дозу радіації, яка більш ніж у шість разів перевищує дозволену норму безпеки для людей.
Зараз дивляться
Американські біологи визначили конкретні ділянки геному цих тварин, які, за їхнім твердженням, якраз і формують стійкість до раку.
Дикі тварини зуміли адаптуватися та вижити під високим рівнем радіації, який охопив територію після вибуху ядерного реактора на Чорнобильській електростанції в 1986 році.
Люди покинули цю територію, а зона площею 1 тис. квадратних миль була відгороджена, щоб запобігти подальшому розповсюдженню радіації.
Тепер уже можна сказати, що за майже 38 років дика природа тут відновилася, дивуючи вчених неабиякими відкриттями.
Одне з них – зграї диких вовків, що не тільки не постраждали від хронічного впливу радіації, а й набули неймовірних здібностей – вони не хворіють на рак.
Американські біологи оприлюднили результати досліджень
З 2014 року команда біологів Прінстонського університету працювала в Чорнобильській зоні відчуження. Вони одягли на диких вовків GPS-нашийники, оснащені радіаційними дозиметрами, брали аналізи крові на онкомаркери. Робота була копіткою і небезпечною.
І ось у січні 2024 року Кара Лав – науковиця з лабораторії Шейна Кемпбелла-Стетона, яка, до того ж є еволюційним біологом і екотоксикологом представила висновки команди дослідників на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології в Сіетлі.
Дослідження може стати ключовим для вивчення того, як генні мутації у людей можуть збільшити шанси вижити після раку, спричиненого підвищеною радіацією.
Відкриття може стати ключовим і для допомоги онкохворим людям у боротьбі зі смертельною хворобою.
На жаль, робота групи Кари Лав призупинена. Спочатку – через пандемію Covid-19, а тепер – через повномасштабну війну, яку розпочала проти суверенної України Росія.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-10 12:35:48