Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені самі здивувалися результатам власних досліджень: вікові зміни в мозку можна повернути назад

На структурному рівні наш мозок зазнає низки змін у міру старіння. Бред Саттон, професор біоінженерії з Інженерного коледжу Грейнджера Університету Іллінойсу та експерт із нейронаук пояснює, що з віком тканина нашого мозку замінюється на заповнені рідиною ділянки.

Можна уникнути когнітивних порушень у старості

Хоча деякі аспекти старіння неминучі, є речі, які ми можемо зробити, щоб оптимізувати здоров’я мозку.

Професор Саттон і його команда вирішили дослідити, як фізична активність може впливати на структуру нашого мозку. І були вражені результатами.

Зараз дивляться

– Ми побачили, що літні люди під час регулярних аеробних вправ поновлювали мозкову тканину всього за шість місяців, — сказав Саттон.

Це підтвердила і МРТ.

Півроку для відновлення мозку

Іншими словами, лише півроку  регулярної аеробної активності можуть усунути деякі наслідки старіння для мозку.

Проте з віком нашому тілу стає все важче справлятися з таким навантаженням. Але команда Саттона переконана, подібних ефектів відновлення мозкової тканини можна очікувати і від йоги.

За твердженням учених, йога відкриє можливості для більшої кількості літніх людей. Вона не стільки навантажує фізично, як змушує контролювати дихання та координувати рухи.

Випробування все ще триває, але Саттон сподівається побачити результати, схожі на отримані від регулярних аеробних вправ.

На думку незалежних учених, якщо результати подібних досліджень підтвердяться, це допоможе людям уникнути нейродегенерації у літньому віці.

 Джерело: Newsweek

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 14:21:40