Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені припускають, що трансплантація кісткового мозку може передати хворобу Альцгеймера

Дослідження канадських учених показує, що хвороба Альцгеймера може поширюватися на пацієнтів, які отримали трансплантати, що містять потенційно токсичні гени.

Ризики трансплантації кісткового мозку

У новому дослідженні вивчали мишей, яким трансплантували стовбурові клітини кісткового мозку від донорів із сімейною хворобою Альцгеймера.

Цей тип спричинений однією генетичною мутацією, що передається членам роду.

Зараз дивляться

Виявилося, що миші, яким пересадили кістковий мозок, що містив стовбурові клітини з дефектними генами, почали хворіти на Альцгеймера швидше, ніж інші.

Дослідження з’явилося на тлі гучних повідомлень із Великобританії, які свідчили про те, що, принаймні, п’ятеро людей “підхопили” Альцгеймера  у результаті гормональної терапії стовбуровими клітинами від донорів. Згодом з’ясувалося, що клітини містили токсичний білок.

Відтепер усі інші, хто отримував аналогічне лікування, а їх 1800, вважаються групою ризику.

Доктор Вілфред Джеффріс, імунолог з Університету Британської Колумбії, сказав, що варто продовжувати дослідження, оскільки хвороба Альцгеймера може бути лише вершиною айсберга.

– Потрібно ретельно перевіряти донорів крові, органів і тканин, а також людських стовбурових клітин, щоб убезпечити пацієнтів, – сказав імунолог.

Автори нового дослідження закликали донорів крові, тканин і органів пройти скринінг на хворобу Альцгеймера, щоб запобігти можливому поширенню хвороби.

Джерело: NewScientist

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-30 10:16:57