Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені назвали один показник в аналізі крові, який вкаже на високий ризик серцевої недостатності

Пацієнти з найвищим рівнем білка під назвою нейропептид Y (NPY) мали на 50% більше шансів померти від серцевих ускладнень протягом трьох років, порівняно з тими, хто мав нижчий показник.

Що показує прогресування серцевої недостатності

Дослідження проводилося під керівництвом професора серцево-судинної медицини та консультанта-кардіолога Оксфордського університету Ніла Герінга.

Були використані дані понад 800 учасників на різних стадіях серцевої недостатності. Дослідники врахували усі відомі фактори, які можуть впливати на прогресування серцевої недостатності, включаючи вік, функцію нирок, роботу серця.

Зараз дивляться

Виявилося, що високий рівень NPY фіксувався приблизно у третини учасників дослідження.

Цей нейропептид вивільняється нервами серця у відповідь на сильний стрес. Він може спровокувати потенційно небезпечні серцеві ритми та спричинити звуження найдрібніших кровоносних судин у серцевому м’язі, змушуючи серце працювати інтенсивніше та спричиняючи скорочення кровоносних судин, що йдуть до нього.

Тестування на цей білок допоможе передбачити можливе прогресування серцевої хвороби і призначити адекватне лікування.

– Це дослідження показує, що простий аналіз крові може допомогти більш точно визначити, які пацієнти з серцевою недостатністю мають найвищий ризик ранньої смерті, – сказав професор Брайан Вільямс.

За його словами, вимірювання рівня нейропептиду Y у майбутньому може допомогти лікарям коригувати лікування серцевої недостатності, щоб зменшити високий ризик смерті пацієнтів.

Джерело: Британський фонд серця

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-30 11:11:07