Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені назвали беззаперечні переваги коричневого рису для харчування діабетиків

Коричневий рис має широкий спектр антидіабетичних, антихолестеринових, кардіопротекторних та антиоксидантних властивостей.

Низькокалорійний продукт

Завдяки високому вмісту клітковини коричневий рис має нижчий глікемічний індекс порівняно з білим, і це робить його не просто придатним для харчування діабетиків, а корисним для людей з цим захворюванням.

Учені Університетів Китаю, Малайзії, Пакистану прискіпливо вивчили властивості і переваги коричневого рису, в тому числі для харчування діабетиків і опублікували ряд висновків.

Зараз дивляться

По-перше, вони підтвердили, що коричневий рис – низькокалорійна їжа, яка допомагає залишатися ситими протягом довшого періоду та зменшує ймовірність переїдання, сприяючи здоровій втраті ваги.

Що таке коричневий рис

Узагалі існує понад 8 тис. сортів рису, які мають різну якість і поживність. Після збору врожаю всі сорти можна класифікувати як білий або коричневий рис.

Білий – шліфований, очищений. А коричневий – нешліфований , що містить шар висівок. Одне з досліджень показало, що висівки з коричневого рису запобігають розвитку поліпів у кишківнику.

Запобігає розвитку чи прогресуванню діабету II типу

На додаток до вітамінів групи В, тут є також фітохімічні речовини, які включають харчові волокна, функціональні ліпіди, незамінні амінокислоти, фітостероли, фенольні кислоти, флавоноїди, антоціани, проантоціани, токофероли, токотрієноли, мінерали, гамма-аміномасляну кислоту (ГАМК) і γ-оризанол.

Усі ці речовини відіграють певну роль у забезпеченні здорового функціонування організму.

Доведено, що коричневий рис, завдяки наявності магнію, запобігає розвитку чи прогресуванню діабету II типу.  А завдяки харчовим волокнам та полісахаридам регулює всмоктування глюкози в кишківнику, таким чином знижуючи глікемічний індекс.

Цей рис також містить вуглеводи та білки, необхідні для ведення здорового способу життя.

Тож регулярне споживання коричневого рису може підвищити ваш рівень енергії, покращити травлення і запобігти ускладненням діабету.

Джерело: HealthShots

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 16:00:10