Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Убивати дітей, руйнувати життя – це не християнство: Зеленський про обстріли РФ на Великдень

Президент України Володимир Зеленський прокоментував цинічні обстріли, які здійснили російські війська на Великдень, 24 квітня, – одне з найбільших православних свят. Глава держави зазначив, що люди, які таке роблять, точно не можуть називатися християнами.

Про це президент поінформував під час свого відеозвернення. Зеленський, зокрема, нагадав, що вчора російські загарбники завдали ракетних ударів по Кременчуку (Полтавська область), а також обстріляли Донецьку область, унаслідок чого загинули двоє дітей.

– Росія привітала Україну з Великоднем повітряною загрозою майже по всій нашій державі. Ракетним ударом по Полтавській області, ракетними ударами по Кременчуку. Для чого був потрібен цей удар на Великдень? Немає такої військової загрози, від якої це могло б убезпечити РФ. Це просто свідоме знищення життя в Україні, знищення, яке не припинилося навіть у найбільше православне свято.

Тож чи християни ці люди, які продовжували і вчора обстрілювати наші міста і громади? Які обстріляли Чугуїв у Харківській області. Які вбили у Великдень ще двох дітей у Донецькій області, дівчаток 5 та 14 років. Убивати дітей, руйнувати життя, покривати цинічною та тотальною брехнею зроблене проти мирних міст – усе, що робить Росія на території України, це точно не християнство. Це те, чому протистояв Христос, – наголосив Зеленський.

Президент додав, що не можуть називатися християнами ті, хто вчергове відмовився відкрити гуманітарні коридори з Маріуполя, знімають в окупованих районах України пропагандистські репортажі про роздачу нібито гуманітарних пасхальних наборів, ті, хто намагаються збудувати в захоплених районах Херсонської та Запорізької областей жорстокий окупаційний режим, тримають людей у заручниках та катують їх.

За словами президента, російські окупанти навіть у Великдень не дозволяли людям залишити окуповану територію, погрожуючи смертю.

Зеленський нагадав, що Росії було запропоновано встановити великоднє припинення вогню, але країна-агресор на це не погодилася.

– Православний світ побачив, що для російських загарбників Великдень нічого не означає. Це для них просто червона дата в календарі, для якої потрібні спеціальні слова, спеціальна поведінка, але не те, що називається вірою. І не те, що називається християнським добром. Російська армія зробила цей Великдень червоним не лише формально в календарі, але й червоним від крові. Християни такого б не зробили, маючи можливість встановити мир. Тож тримати свічку в руках у храмі – ще не означає бути християнином. Їсти або навіть святити паски щороку – це також замало, щоб бути людьми, щоб бути християнами, – додав глава держави.

Зеленський висловив вдячність українським поліцейським, працівникам Служби безпеки та всім тим, хто відповідав за безпеку на Великдень і не допустив жодної провокації, анонсованої російськими пропагандистами.


 


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-25 14:12:25

Магазин Автозапчастин м.Ніжин