Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Убили 12 військових США та 100 цивільних: Байден пообіцяв удар у відповідь на теракт в Афганістані


Убили 12 військових США та 100 цивільних: Байден пообіцяв удар у відповідь на теракт в Афганістані

До понеділка, 30 серпня, по всіх Сполучених Штатах Америки будуть приспущені прапори. На згадку про американців, загиблих напередодні в столиці Афганістану під час терактів.

Після вибухів вдень, 26 серпня, пізно ввечері в Кабулі прогриміли ще кілька вибухів. Кількість загиблих значно зросла: американських солдатів – 12, цивільних – понад 100. Серед них – жінки та діти. Ще приблизно півтори сотні поранені.

Відповідальність взяло на себе місцеве угруповання, пов’язане з терористичною організацією ІДІЛ. Президент США Джо Байден виступив зі зверненням до нації. Він запевнив, що Штати доведуть процес евакуації до завершення. Він не бачить доказів, що таліби змовилися з ІДІЛ, а значить, навряд чи причетні до нападів.

Американський лідер наказав своєму командуванню розробити оперативні плани щодо завдання ударів по об’єктах і керівництву ІДІЛ. Він запевнив, що винні не уникнуть покарання.

– Тим, хто скоїв цей напад, а також тим, хто бажає зла Америці – знайте: ми не пробачимо, ми не забудемо. Ми вас вистежимо і змусимо заплатити. Я буду захищати наші інтереси і наших людей усіма доступними мені способами, – сказав Байден. 

Таліби засудили напад. Країни та міжнародні організації одна за одною висловлюють обурення діями терористів.

Влада Німеччини заявила, що завершила місію евакуації з Афганістану, як і планувалося раніше. Операцію закінчили також Бельгія, Данія, Нідерланди, Польща та Угорщина. 

Аналітики також застерігають, що це не останній інцидент. Вони радять, щоб найближчими днями американські військові вивезли цивільних, а в кінці операції евакуювалися самі. І все – до 31 серпня. Адже Талібан заявив чітко, що після цієї дати не потерпить на афганській території іноземних військових. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-27 11:51:52