Україна і світ

У Житомирі голова виборчої комісії заборонив спостерігачу від “Опори” фотографувати на дільниці та штовхнув її

Спостерігачу від “Опори” перешкоджали в діяльності на виборчій дільниці

Джерело: 112.ua

У Житомирі голова виборчої комісії заборонив спостерігачу від "Опори" фотографувати на дільниці та штовхнув її

У Житомирі голова дільничної виборчої комісії заборонив спостерігачу від громадської мережі “Опора” фотографувати та знімати відео на дільниці. Після цього чоловік штовхнув жінку. Про це повідомляє “Опора”. 

Це сталося окрузі №62 на дільниці №181432, де головою комісії був Василь Стужук. За інформацією спостерігача, жінка знімала відео, як члени ДВК пакують виборчу документацію. У цей час голова комісії сидів неподалік і почав кричати на жінку. Він стверджував, що спосерігач повинна спитати дозволу у нього, перш ніж фотографувати та знімати відео. 

“Голова сидів в стороні, почав до мене кричати, що я маю в нього питати дозволу на зйомку, потім підійшов і схопив мене за плечі і штовхнув”, – сказала спостерігач від “Опори”. 

У свою чергу чоловік відповів наступне:

“Ви не розумієте да? Ви мене не розумієте? Ви мене запитали, що ви знімаєте? Слухай сюди, ти такий криміналіст, як я балєрина. Переставайте знімати. Ви не журналіст. Ви повинні запитати у мене дозволу”, – сказав голова ДВК Василь Стужук. 

В “Опорі” нагадали, про те, що офіційні спостерігачі від партій, кандидата у нардепи чи громадської організації мають право фотографувати, знімати відео чи записувати аудіо. У цьому випадку спостерігач не порушила таємницю голосування, тому її дії “Опора” розцінює як законні.

Нагадаємо, вчора, 21 липня, вібулися позачергові парламентські вибори. 

Явка виборців на позачергових виборах у Верховну Раду за станом на 20:00 неділі склала 49,84% за обробленими даними з усіх 199 округів, повідомляється на сайті Центральної виборчої комісії України. 

За даними екзит-полу телеканалу “112 Україна“, у Верховну Раду IX скликання проходять п’ять партій: “Слуга народу” з результатом 43,5%, “Опозиційна платформа – За життя” – 12,5%, ЄС – 8,7%, “Батьківщина” – 8,1%, “Голос” – 6,6%.

Дані національного екзит-полу містять такі результати: “Слуга народу” – 44,2%, “Опозиційна платформа – За життя” – 11,4%, ЄС – 8,8%, “Батьківщина” – 7,4%, “Голос” – 6,5%.

Джерело: www.112.ua