Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У закладах освіти Чернігова введуть нові посади

740d08e2520387608dddf85576f82742-big1080

Рішення «Про упорядкування штатних розписів закладів освіти» ухвалене виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 3 червня.

Воно стосується додаткових штатних посад, які фінансуються з міського бюджету і запроваджені з метою створення в навчальних закладах міста кращих умов для виховання дітей і молоді, розвитку їхніх здібностей, організації наукової діяльності, професійної орієнтації тощо. Всього буде 31 така посада.

Довідково: штатні розписи щодо всіх інших шкільних посад (педагогічних працівників, адміністрації шкіл), де оплата праці фінансується за рахунок державної освітньої субвенції, рішеннями органів місцевого самоврядування не встановлюються. Вони залежать від контингенту учнів (кількості класів) і лише погоджуються управлінням освіти, а затверджуються керівниками навчальних закладів відповідно до типових штатних нормативів.

Необхідність упорядкування додаткових посад у закладах освіти зумовлена приведенням до вимог часу і законодавства. Зокрема, змінами нормативної бази в частині організації освітнього процесу та дотриманні нових санітарних вимог до роботи закладів освіти.

Отже, у великих школах, які постійно демонструють гарні досягнення в науковій та освітній діяльності, додаються штатні посади «керівник гуртка» (загалом їх тепер матимуть 13 шкіл і це буде 15 штатних одиниць – №1, 3, 11, 12, 15, 19, 20, 22, 29, 31, 32, 34, 35). Зокрема, посади «керівник гуртка» введені у школах, де нещодавно з’явилися обладнані класи робототехніки. Ця зміна слугуватиме розвитку перспективних наукових та інноваційних напрямів в освіті школярів.

Деякі додаткові посади перейменовуються або скорочуються з технічних причин. А саме: у школах, де басейни зараз не працюють, скорочуються посади інструкторів із фізичної культури та медичних сестер при цих басейнах. Натомість там, де шкільні басейни працюють (школи №11, 15, 19), замість посад інструкторів із фізичної культури вводяться посади «завідувач басейна» і запроваджуються посади медичних сестер.

У зв’язку з вимогами Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, яким тепер передбачено проведення саме лабораторного аналізу води басейнів (і тому надалі він буде здійснюватися спеціалізованими організаціями на договірних умовах), скорочуються посади лаборантів хімічного аналізу плавального басейну в усіх школах, де вони були.

Також у зв’язку з нормами законодавства, які стосуються вимог до проведення медичних процедур, скорочуються посади «сестра медична з фізіотерапії» в кількох дошкільних закладах (а було 2,75 таких штатних одиниць). Наразі облаштовані належним чином кабінети фізіотерапії в дитсадках відсутні, наявне обладнання – застаріле.

Посад «завідувач музею» залишиться 10 замість 11, оскільки в одній зі шкіл музей не працює.

Зміни запроваджуються з 1 вересня 2021 року.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

04.06.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова