Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Євросоюзі до 2024 року змінять дизайн банкнот євро

Європейський центральний банк (ЄЦБ) планує оновити дизайн банкнот євро, заздалегідь обговоривши це питання з громадянами блоку. Завершення процесу очікується у 2024 році.

– Процес редизайну розпочнеться зі створення фокус-груп, яким буде доручено збирати думки людей з усієї єврозони щодо можливої ​​тематики майбутніх банкнот євро. Потім консультативна група у складі одного експерта від кожної країни єврозони надасть короткий список нових тем для дизайну.

Члени консультативної групи представляють різні галузі, такі як історія, природничі та соціальні науки, образотворче мистецтво та технології, – йдеться у повідомленні центробанку.

За словами голови ЄЦБ Крістін Лагард, банкноти євро є видимим символом того, що Європа разом, особливо у часи кризи.

– Через 20 років настав час переглянути зовнішній вигляд наших банкнот, щоб зробити їх більш відповідними для європейців будь-якого віку та походження, – наголосила Лагард.

Після того, як ЄЦБ проведе консультації з громадськістю щодо тематики банкнот, Рада ЄЦБ ухвалить остаточне рішення.

Останнє дослідження платіжного відношення споживачів у єврозоні (SPACE) показало, що готівка була найпопулярнішим засобом оплати особистих роздрібних платежів у 2019 році. Попри зростання безготівкових платежів під час пандемії, попит на готівку як засіб заощадження залишався високим.

Європейський Союз об’єднує 27 країн-членів. На території блоку проживає понад 450 млн людей. Євросоюз є найбільшим торговельно-економічним блоком у світі.

Раніше Європейський центробанк повідомляв, що банкноти номіналом €20 і €50 залишаються найпривабливішими для фальшивомонетників.

Джерело: Європейський центральний банк

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-07 13:02:38

Магазин Автозапчастин м.Ніжин