Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У ЄС застерігають: відсутність у людей імунітету до пташиного грипу може спричинити нову пандемію

Агентство ЄС з безпеки харчових продуктів (EFSA) попередило 3 квітня про високу ймовірність масштабної пандемії пташиного грипу, якщо вірус почне вільно передаватися від людини до людини. Адже населення в жодній країні світу не має імунітету проти пташиного грипу.

Пташиний грип стає реальною загрозою для людей

Повідомлення з’явилося одразу після того, як в США пташиним грипом заразився один із працівників молочної ферми в Техасі. Ймовірно, корови були хворі.

Вірус пташиного грипу, схоже, набув агресивних властивостей. Він призводить до високої смертності серед птахів, навіть в Антарктиді, стрімко поширюється на диких і домашніх ссавців і вже почав реєструватися у людей.

Зараз дивляться

Поки що передача пташиного грипу від інфікованих тварин до людини є рідкістю.

Однак, ці віруси продовжують розвиватися і мутувати, а нові штами несуть потенційну загрозу для людства.

– Якщо віруси пташиного грипу A(H5N1) набудуть здатності поширюватися серед людей, пандемія може стати невідворотною через відсутність імунного захисту, — йдеться у звіті EFSA.

Згідно з останньою доповіддю ВООЗ, у період із січня 2003 року по 26 лютого цього року в усьому світі було зареєстровано близько 887 випадків зараження людини пташиним грипом H5N1.

З них 462 були летальними, що становить 52%.

Необхідно посилити епіднагляд

Більшість випадків захворювання було виявлено у людей, які контактували з хворою або мертвою птицею, працювали на ринках живої птиці або в забрудненому середовищі.

Дикі ссавці можуть виступати в якості містка між дикими птахами, домашніми тваринами та людьми, заявили в EFSA.

Крім домашньої птиці та молочних корів у Сполучених Штатах, вірусом пташиного грипу можуть бути уражені також кози, коти, лисиці, єноти, скунси, полярні ведмеді та грізлі, морські слони.

EFSA закликає посилити епіднагляд за тваринами і людьми, а також проводити геномний аналіз і обмінюватися даними про послідовності.

На фермах слід запровадити суворий біозахист, щоб запобігти контакту інфікованих тварин між собою та з працівниками ферм.

До кінця року Агентство ЄС з безпеки харчових продуктів та Європейський центр з профілактики та контролю захворювань опублікують науковий висновок з оцінкою потенційного розвитку пандемії пташиного грипу. І нададуть рекомендації щодо зниження ризику для здоров’я людей.

Джерело: European Food Safety Authority

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 10:35:09