Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У ВР пропонують посилити покарання за насильство щодо медиків швидкої допомоги

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, який доповнить Кримінальний кодекс України статтею щодо погроз та насильства по відношенню до працівників, які входять до складу бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Передбачається, зокрема, що погроза вбивством або заподіянням тяжких тілесних ушкоджень по відношенню до медика швидкої допомоги каратиметься арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

Умисне нанесення побоїв легкої або середньої тяжкості під час виконання медиком своїх службових обов’язків каратиметься обмеженням волі на строк від 3 до 5 років.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, протягом 2015-2020 років в Україні було зареєстровано 2 тис. 56 кримінальних правопорушень, скоєних проти життя і здоров’я медичних працівників при виконанні ними службових обов’язків.

– І це лише офіційно зафіксовані випадки, досудове розслідування в яких здійснювалося органами Національної поліції України, – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, до Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується внести норму про покарання за завідомо неправдивий виклик бригади штрафом у розмірі від 3 тис.400 до 8 тис. 500 грн. Зараз сума такого штрафу – від 850 до 3 тис.

Згідно зі статистичними даними, за 2020 рік в Україні працівниками оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф було зафіксовано 242 тис. 823 неправдиві виклики, кожен з яких позбавляє шансу на життя тієї людини, яка саме в той час дійсно потребує невідкладної медичної допомоги.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-15 14:57:50

Магазин Автозапчастин м.Ніжин