Україна і світ

У Владивостоці відбулася акція на підтримку полонених українських моряків

У Владивостоці відбулася акція на підтримку полонених українських моряків

Учасники акції запустили в море паперові кораблі, щоб привернути увагу до ситуації у Керченській протоці.

Про це повідомляє УНІАН.

Організатором акції став молодіжний дискусійний клуб української діаспори “Просвiта”. Учасники закликали керівництво Росії відпустити військовополонених.

“Я сам етнічний українець, як і багато в Примор’ї. І я не можу спокійно дивитися на те, що зараз відбувається навколо ситуації із захопленими моряками. Ми хотіли б, щоб флешмоб підтримали в інших містах. Ці люди повинні бути звільнені”, – сказав учасник акції Олексій.

“Крок за кроком своїм прикладом ми покажемо, що не всі думають так, як Путін, що ми є, що ми не самі, що нас можуть і будуть слухати”, – прокоментував акцію інший її учасник Денис.

Раніше у Москві поблизу адміністрації президента пройшла антивоєнна акція, учасники якої вимагали відпустити полонених українських моряків і припинити війну з Україною. У протесті взяли участь близько 20 активістів.

Що відомо про конфлікт в Азовському морі та які його наслідки?25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий український військовий буксир, який разом із двома малими броньованими артилерійськими катерами, планово переходив з порту Одеси до порту Маріуполь.

Російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків.

28 листопада “суд” в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці.

Внаслідок агресії Україна ввела воєнний стан у 10-ти областях до 26 грудня та заборонила в’їзд чоловікам з Росії віком від 16 до 60 років.

Джерело Телеканал новини «24»
03.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: