Україна і світ

У Вінниці спалахнув скандал через назву вина “Небесна сотня”

У Вінниці спалахнув скандал через назву вина "Небесна сотня"

Ініціатор фестивалю вина у Вінниці Олександр Шемет презентував вино “Небесна сотня”, виготовлене за рецептом батьків вінницького Героя Небесної Сотні Максима Шимко. Така назва багато кого обурила і через неї спалахнув скандал, найбільше суперечок розгорілося у соціальних мережах.

Так, частині людей здається неподобством той факт, що назву “Небесна сотня” отримав алкогольний напій, інші вважають, що нічого поганого цьому немає і погоджуються з аргументами автора вина.

“Так сталося, що з Максимом Шимком ми не були в якихось особливо дружніх відносинах. Різні покоління? Але маючи певний досвід організації фестивалів середньовічної реконструкції, наші дороги періодично сходились і ми подавали один одному руки при випадкових зустрічах і питали про здоров’я. Коли сталася трагедія і Максима не стало, мене огорнула печаль, але коли вона вщухла, то перейшла в гордість, що я знав ту людину, що він, як і я, вінничанин”, – написав Шемет на своїй сторінці у Facebook.

У Вінниці спалахнув скандал через назву вина "Небесна сотня"
Олександр Шемет, який назвав вино “Небесною сотнею”

Зазначимо, що Шемет причетний до організації лицарського фестивалю, названого на честь Шимка.

“У Максима Шимкп теж є “свій” фестиваль. Він проходить у жовтні на базі громадського простору “Блокпост Підкова”, в якому я координую певні соціальні програми. На останньому фестивалі переможці в колективному поєдинку бугурті повинні були отримати як приз і як символ тих часів бочонок вина. Але бочечки не знайшли, і придумали якийсь інший приз. Вино мені подарували, бо знали, що я “в тому кохаюсь”. Спробувавши трунок, я був приємно здивований його якістю. Тому мене дуже зацікавило, хто ж той майстер, який знає секрет такого напою”, – написав Шемет.

Виявилося, що вино на свято принесли матір Максима – Зоя Семенівна і його брат Павло.

Поцікавився у них, скільки років тому вину. Вони сказали, що років так шість. О, то може це вино робив сам Максим? Ні, кажуть, він тільки яблука на нього збирав… Саме тоді у мене виникла ідея нагадати землякам, що герої – це такі ж, як і вони, звичайні люди, і що вони теж можуть бути героями, якщо зроблять для себе такий вибір… Коли люди покидають цей світ, вони після себе залишають не лише легенди, а і дерева в саду та вино в льосі. Тому взяв і розлив те вино у пляшки і назвав його “Небесна сотня”, щоб пригостити ним земляків вінничан на першому фестивалі вина у місті Вінниця,
– пояснив Шемет.

 

Джерело Телеканал новини «24»
05.12.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: