Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

У травні Чернігів чекає монументальне «Перезавантаження»

«Перезавантаження» по-чернігівськи. Весною на базі Чернігівського обласного художнього музею відбудеться фестиваль, що в іншому світлі покаже нам монументальне мистецтво в місті.

«Фестиваль триватиме три дні. Із 14 по 16 травня. Будуть інтенсивні лекторії, виставкові проєкти, освітня та розважальна програми. І результатом цього фестивалю може стати можливість проводити таку подію щорічно», – Олена Загребіна, куратор і автор ідеї фестивалю «Перезавантаження».

Наразі презентовано анонс фестивалю, головна мета якого – актуалізувати монументальне мистецтво як частину естетичного ландшафту міста і зробити його предметом мистецтвознавчого та історичного дослідження. Адже, попри те, що творилися вони в радянську добу, ці твори яскраво характеризують нашу національну ідентичність.

«Мистецька спадщина доби 60–90-х років, творена під тоталітарним тиском радянської машини, все одно містить яскраві твори монументального мистецтва з яскраво вираженою українською національною ідеєю. І це дуже цікаво. Тобто митці намагалися підлаштуватися таким чином, щоб показати українську сутність свого мистецтва в умовах тиску», – Юрій Ткач, директор Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Ґалаґана.

Загалом фестиваль триватиме із 14 по 16 травня та сформує новий сучасний погляд на нашу культурну спадщину.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

24.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова