Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Токіо – сплеск Covid-19, до Олімпіади – менше місяця

Вчора, 28 червня, в столиці Японії зафіксовано 317 випадків зараження Covid-19. Це на 81випадок більше в порівнянні з початком минулого тижня. Зростання спостерігається дев’ятий тиждень поспіль. До Олімпійських ігор, які повинні відкритися 23 липня, залишилося менше місяця.

– Число нових випадків зараження в столиці та інших районах передмістя Токіо явно має тенденцію до зростання, – сказав в інтерв’ю громадської телекомпанії NHK міністр, який курирує заходів реагування Японії на пандемію, Ясутоші Нисимура.

Небезпека проведення заходу масштабу Олімпійських ігор під час пандемії була в черговий раз продемонстрована, коли два члени команди з Уганди дали позитивний результат на Covid-19. У обох був Дельта-варіант вірусу, повідомляють місцеві ЗМІ.

У відповідь уряд пообіцяв посилити карантинні вимоги для спортсменів і інших учасників з районів, де була виявлена ​​Дельта.

– Які б заходи не були прийняті, інфіковані люди все одно прийдуть … це неминуче, – сказав президент Олімпійського комітету Японії Ямасита.

За його словами, строгий прикордонний контроль в аеропортах надзвичайно важливий.

Ознаки того, що Covid-19 набирає силу, з’явилися всього через кілька днів після того, як уряд скасував надзвичайний стан в Токіо і дев’яти інших регіонах, незважаючи на свідчення того, що спроби знизити рівень зараження виявилися невдалими.

– Всі заходи, які ми вживаємо, забезпечать безпеку Ігор незалежно від того, буде надзвичайний стан чи ні, – заявив віце-президент МОК Коутс.

З початку пандемії в країні зареєстровано майже 800 тис випадків захворювання і майже 15 тис летальних випадків. Це один з найвищих показників в регіоні.

Нещодавні опитування вказують на високий рівень суспільної опозиції в Токіо. Опитування, проведене Mainichi Shimbun, показало, що 58% мешканців міста виступили проти проведення заходу цього літа, а 30% – за.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-29 10:15:17