Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Телекарт-Приладі розповіли про пересувний пункт управління ДСНС, який вже два роки перебуває на бойовому чергуванні

Пересувний пункт управління (ППУ) та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від компанії Телекарт-Прилад, який вже близько двох років перебуває у користуванні Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), представили громадськості під час виставки Зброя та безпека, що проходить у столичному Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) протягом цього тижня, 15-18 червня.

У ході першого, закритого дня виставки, стенд одеського заводу Телекарт-Прилад — розробника систем зв’язку тактичної ланки управління військами й інших чисельних розробок, які виготовляються серійно та поставляються на озброєння ЗСУ — відвідало чимало високопосадовців.

У тому числі Віце-прем’єр- міністр — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, тимчасово виконуючий обов’язки командувача медичних сил ЗСУ полковник медичної служби Андрій Галушко, заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко та інші.

На виставціЗброя та безпека в МВЦ Телекарт-Прилад демонструє свої останні конструкторські розробки, серед яких, зокрема — мобільний хірургічний кабінет для проведення операцій у польових умовах, бойова інформаційна система для української піхоти Спішений солдат / DSS (Dismounted Soldier System), розроблена за стандартами НАТО, ППУ ДСНС та інші, що сприяють цифровізації силових і оборонних структур.

За словами генерального директора Телекарт-Прилад Олексія Козлова, наразі компанія виробляє цілий спектр телекомунікаційної продукції. Різні комплекси: пункти управління, командно-штабні машини (КШМ), комплексні апаратні зв’язку і багато іншого.

На виставці безпосередньо представлені два комплексу: пункт управління ГСЧС, який вже перебуває в активній експлуатації, і зовсім новий комплекс — мобільна хірургія — який стане одним з ключових елементів мобільного шпиталю. Уже безпосередньо за стандартами НАТО.  Вона вперше представлена ​​на виставці.

– Всього тиждень тому вона була представлена ​​всім нашим військовим хірургам. Ми  отримали досить позитивні відгуки. Цього року плануємо поставити її на озброєння, — розповів Олексій Козлов.

Пересувний пункт управління ДСНС від Телекарт-Приладу призначений для забезпечення автономної роботи керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спеціальної урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій або штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, поблизу зони надзвичайної ситуації.

ППУ забезпечує стійкий радіо-, відео- та супутниковий зв’язок з пунктами управління, у тому числі повітряними та морськими, Державним та регіональними центрами управління у надзвичайних ситуаціях та ситуаційними центрами державних органів влади та силами, залученими до ліквідації
наслідків НС.

З 2018 року такий самий ППУ знаходиться на озброєнні ДСНС.

– Він вже два роки перебуває на бойовому чергуванні, часто залучається до тактичних навчань, також брав участь у реальних надзвичайних подіях: при гасінні пожеж у Луганській, Харківській областях, у зоні відчуження, у Києві при вибуху будинку на Позняках. При ліквідації наслідків подібних ситуацій і залучається ця машина. Завдяки великій кількості камер і квадрокоптера можливо було, не заходячи в будівлю, відслідковувати стан того, що відбувається на локації, — підкреслили фахівці Телекарт-Приладу.

Телекарт-Прилад — одне з найбільших виробничих підприємств півдня України, оснащене сучасним обладнанням. Власне КБ і сервісний центр забезпечують повний цикл послуг від проектування до виготовлення з подальшим гарантійнимобслуговуванням. Компанія виконує комплекс робіт по створенню системи зв’язку тактичної ланки управління військами. Численні розробки “Телекарт-Прилад” виготовляються серійно та поставляються на озброєння ЗСУ. Зокрема, на озброєння українських військових прийняті вітчизняні командно-штабні машини К-1450 різних модифікацій, радіостанції (Р-002, Р-005, Р-030) розробки та виробництва Телекарт-Прилад.

Крім того ЗСУ використовує таку розробку одеського заводу, як рухомий командний пункт ракетного комплексу Нептун.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-16 09:29:53