Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У світі стало набагато більше стихійних лих, але смертність від них падає – ООН

У світі стало більше стихійних лих. З 1970-х років до сьогодні руйнівні дії стихії почастішали у 4-5 разів, до того ж вони завдають у сім разів більше збитків. 

Однак ці лиха вбивають набагато менше людей, заявили у Всесвітній метеорологічній організації (ВМО) ООН, представники якої проаналізували понад 11 тис. погодних катастроф за останні півстоліття. 

У 1970-х і 1980-х роках стихійні лиха вбивали в середньому близько 170 осіб щодня у всьому світові. У 2010-х роках це число впало приблизно до 40 жертв щодня, зазначається у доповіді ВМО. 

– Гарна новина полягає у тому, що ми змогли звести до мінімуму число жертв, щойно збільшилася кількість стихійних лих: спека, повені, посуха й особливо інтенсивні тропічні шторми, такі як Іда, яка недавно обрушилися на Луїзіану і Міссісіпі в США, – заявив генсек ВМО Петтері Таалас.

Він також зазначив, що економічні втрати від стихійних лих ростуть швидко. За словами Тааласа, такі негативні тенденції продовжаться. 

– Погана новина – у тому, що економічні втрати зростають дуже швидко, і це зростання продовжуватиметься. Ми побачимо більше кліматичних екстремальних явищ через зміни клімату, і ці негативні тенденції у кліматі триватимуть найближчими десятиліттями, – сказав генсек ВМО. 

Доповідь представили після насиченого лихами літа 2021 року. За це літо були смертоносні повені у Німеччині, спека в Середземномор’ї, ураган Іда в США та лісові пожежі, викликані посухою.

У ВМО також зазначили, що велику частину смертей і збитків за останні 50 років стихійних катастроф спричинили шторми, повені та посухи. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-01 23:22:11