Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У світі різко зросли ціни на каву через засуху в Бразилії

У світі зростають ціни на каву, тому що Бразилія, яка є лідером із виробництва цього продукту, переживає одну з найбільших засух століття.

Ціни на арабіку станом на червень досягли найвищого рівня з 2016 року.

Зерна згідно із ф’ючерсними контрактами, укладеними з представниками в Нью-Йорку, зросли за останні три місяці на понад 18% – до $1,51 за 1 фунт (0,45 кг).

Робуста, яку продають у Лондон, за цей період зросла на понад 30% – до $1 749 за метричну тонну.

Експерти прогнозують, що цьогорічний урожай буде найгіршим із 2003 року, тоді як глобальне споживання кави перевищить виробництво вперше з 2017 року.

Є дані, що внаслідок пандемії коронавірусу люди почали більше пити каву вдома, що компенсувало те, що кав’ярні були зачинені на карантин.

Дві інші великі країни-виробники, Колумбія та В’єтнам, де врожаї значно кращі, ніж у Бразилії, мають проблеми із затримками какао-бобів у портах.

Поки ж бразильські фермери турбуються, що минулорічні запаси можуть закінчитися ще до збирання врожаю в наступному році.

Тим часом покладають надії на дощі, які зазвичай ідуть у Бразилії у вересні. Саме тоді стане відомо, чи зможуть пошкоджені рослини відновитись.

Висадження нових культур навряд чи зможе зарадити ситуації, тому що для розвитку кавових рослин потрібно щонайменше 2,5 роки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-13 03:52:28