Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Судані військові намагалися здійснити держпереворот

Влада Судану запобігла спробі державного перевороту з боку групи військових. Про це повідомив телеканал Al Arabiya з посиланням на джерело в уряді країни.

Військові намагалися взяти під контроль частину урядових будівель, а також медійні редакції. Вони планували 21 вересня захопити державну радіостанцію в Омдурмані через річку Ніл від столиці Хартум, щоб транслювати заяву про переворот, але їм завадили це зробити.

Член правлячої військово-цивільної адміністрації Мухаммад аль-Факі Сулейман закликав співгромадян “вийти на захист своєї країни”, проте згодом повідомив, що “ситуація під контролем”. Він зазначив, що невдовзі розпочнеться допит затриманих заколотників.

Видання CNN повідомило, що наразі затримано майже 40 офіцерів бронетанкових військ.

За попередніми даними, за спробою держперевороту стоїть група функціонерів і прихильників режиму екс-президента Судану Омара аль Башира, якого скинули в результаті військового перевороту у 2019 році.

Після сутичок між прихильниками цивільного уряду та військовими, які призвели до загибелі десятків людей, сторони підписали угоду про розподіл влади.

У 2024 році у Судані планують провести вільні вибори.

Судан після повалення Башира

Після повалення режиму Омара аль-Башира, який правив країною майже 30 років і був у розшуку Міжнародного кримінального суду (МКС) через ймовірні звірства, скоєні на початку 2000-х років у Дарфурі, Судан поступово був прийнятий у міжнародне співтовариство.

Наразі Башир перебуває у в’язниці у Хартумі в очікуванні кількох судових процесів. Минулого місяця головний прокурор МКС провів переговори з офіційними особами Судану щодо видачі розшукуваних осіб, яких звинувачують у звірствах у Дарфурі.

Економіка Судану була у стані глибокої кризи ще до усунення Башира, а перехідний уряд пройшов програму реформ, яку контролює Міжнародний валютний фонд.

З огляду на західну підтримку перехідних органів влади, Паризький клуб офіційних кредиторів погодився в липні скасувати $14 млрд боргу Судану та реструктуризувати решту з понад $23 млрд боргу перед членами клубу. Але економіка Судану все ще бореться зі стрімкою інфляцією та дефіцитом товарів та послуг.

Джерело: Al Arabiya, CNN

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-21 16:22:21

Магазин Автозапчастин м.Ніжин