Україна і світ

У столиці Ліберії Монровії тисячі людей протестують проти політики президента-футболіста Джорджа Веа

Президента, колишню футбольну зірку, демонстранти назвали зрадником, і звинувачують його адміністрацію у зловживанні державними коштами, порушенні свободи преси і нездатності адекватно фінансувати програми охорони здоров’я і освіти

Джерело: 112.ua

У столиці Ліберії Монровії тисячі людей протестують проти політики президента-футболіста Джорджа Веа

Тисячі ліберійців вийшли на вулиці столиці Монровії, щоб висловити протест проти корупції та економічного спаду, в якому багато хто звинувачує президента, колишню футбольну зірку Джорджа Веа. Про це повідомляє Reuters.

Біля офіційної резиденції президента зібралися натовпи незадоволених демонстрантів з плакатами, на яких написано, що Веа “зрадник”.

У петиції, яку мітингувальники подали міністрові юстиції Френку Мусі Діну, адміністрація Веа звинувачується у зловживанні державними коштами, порушенні свободи преси і нездатності адекватно фінансувати програми охорони здоров’я і освіти.

Новини за темою: Українські миротворці ООН повертаються з Ліберії після 14-річної місії

Серед головних проблем, на які вказують протестувальники: застійна економіка, в умовах якої якої більшість людей досі живе в умовах крайньої бідності, і скандал, при якому країна в минулому році втратила 100 мільйонів доларів через втрату нових банкнот, призначених для центрального банку. Банкноти на цю суму були замовлені центральним банком Ліберії в зарубіжній друкарні і зникли по дорозі до країни.

Новини за темою: Екс-футболіст Джордж Веа став президентом Ліберії

Економіка Ліберії сильно постраждала від спалаху Еболи 2014–16 років, в результаті якої загинули тисячі людей, знизилися ціни на основний експорт – залізну руду і каучук, скоротилася іноземна допомога.

Міжнародний валютний фонд в березні переглянув прогноз економічного зростання Ліберії на 2019 рік до 0,4% з 4,7%. У грудні інфляція досягла піку в 28,5%, що призвело до зростання цін на товари повсякденного попиту.

Джерело: www.112.ua