Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У США заарештували двох чоловіків за напад на копів під час штурму Капітолія

У США заарештували та звинуватили двох чоловіків за напад на поліцейських під час заворушень в Капітолії 6 січня. Зокрема, вони напали на офіцера Брайана Сікніка, який отримав травми та помер в той день.

У США заарештували двох чоловіків за напад на копів під час штурму Капітолія

За даними слідства, 32-річний Джуліан Елі Хатер з Пенсільванії та 39-річний Джордж П’єр Таніос із Західної Вірджинії разом обприскували обличчя та очі співробітників поліції, зокрема Сікніка, токсичним хімічним спреєм під час заворушень в Капітолії.

Чоловіків звинувачують за дев’ятьма пунктами за напад на правоохоронців із застосуванням зброї летальної дії. За це їм загрожує до 20 років позбавлення волі.

Водночас причину смерті Сікніка поки офіційно не встановили. Слідчі з’ясували, що первинна версія про те, що офіцера вдарили з вогнегасника, не відповідає дійсності.

Штурм Капітолія

Масовий штурм Капітолія в США стався 6 січня 2021 року. В той день Конгрес затвердив перемогу Джо Байдена на президентських виборах в США. Через протести постраждали десятки людей, п’ятеро людей загинули, зокрема 42-річний офіцер поліції Брайан Сікнік.

Поліція Капітолія у Вашингтоні напередодні штурму відмовила Пентагону та Мін’юсту США у допомозі для протидії можливим заворушенням. Капітолій відмовив Нацгвардії двічі.

У США понад 300 осіб звинуватили у зв’язку з заворушеннями в Капітолії 6 січня. За словами Міністерства юстиції США, незабаром цей показник може зрости до 400 людей.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-16 11:45:55