Україна і світ

У США висунули 17 нових звинувачень проти Ассанжа

Ассанжа вкотре звинувачують в незаконній публікації секретних даних джерел

Джерело: 112.ua

У США висунули 17 нових звинувачень проти Ассанжа

Міністерство юстиції США оприлюднило 17 кримінальних звинувачень проти співзасновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, повідомляє Reuters.

Наголошується, що “Ассанж незаконно опублікував імена секретних джерел, змовився і допомагав колишньому військовому аналітику розвідки Челсі Меннінг в отриманні доступу до секретної інформації”.

Превентивний обвинувальний висновок було винесено трохи більше, ніж через місяць після того, як Мін’юст надав Ассанжу звинувачення в змові з Меннінг для отримання доступу до урядового комп’ютера в 2010 році, коли стався витік великого масиву інформації про війнах в Афганістані та Іраку.

Як повідомлялося, шведська прокуратура поновила розслідування справи за звинуваченням у зґвалтуванні, висунутому проти Ассанжа.

Нагадаємо, Джуліан Ассанж через сім років укриття в посольстві Еквадору в Великобританії був затриманий британськими поліцейськими. Його взяли під варту у центральному поліцейській дільниці Лондона.

Ассанж проживав в посольстві Еквадору з 2012 року. Він не міг вийти за його територію, так як зовні йому загрожував негайний арешт – за відмову з’явитися в суді в 2012 році. Крім того, домагався видачі Ассанжа Вашингтону, де проти нього було порушено справу про розголошення секретних даних держдепартаменту.

У березні Ассанж був позбавлений всіх засобів зв’язку через порушення письмового зобов’язання від 2017 року не поширювати повідомлення, які передбачали б втручання у відносини з іншими державами. Він поширив заяву про невинність Росії в “справі Скрипаля”. Пізніше Еквадор почав переговори з британським урядом про видачу Ассанжа.

Парламент Великобританії запропонував екстрадувати Ассанжа до Швеції.

Лондонський королівський суд району Сазерк 1 травня засудив засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа до 50 тижнів тюремного ув’язнення за порушення правила виходу під заставу.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua