У США вирує “ходяча пневмонія”: симптоми легкі, але триває тижнями
Минулого місяця Центри з контролю та профілактики захворювань опублікували сповіщення, в якому попереджали людей про зростання кількості випадків так званої “ходячої пневмонії”.
Хворобу викликають бактерії Mycoplasma pneumoniae. Вони пошкоджують слизову оболонку дихальних шляхів, включаючи горло, трахею та легені.
Чому пневмонію називають ходячою
Симптоми – кашель і хрипи в легенях, зазвичай слабші, ніж при інших легеневих інфекціях, тому люди не залишаються вдома в ліжку, а продовжують жити звичним життям, ідуть на роботу, на навчання, тренування чи вечірки.
Звідси пішла і назва хвороби – “ходяча пневмонія”.
– Мікоплазмові інфекції зазвичай легкі, але їх симптоми тривають тижнями без покращення, – наголосив інфекціоніст Закарі Хой.
Лікар зазначив, що більшість його пацієнтів діти віком від 5 років приходили на прийом із загальним нездужанням, затяжним кашлем, закладеністю носа, зрідка з субфебрильною температурою.
Хоча “ходяча пневмонія” в основному виникає у дітей і підлітків, хвороба може вражати людей будь-якого віку.
За даними CDC, з пізньої весни кількість позитивних тестів на цю пневмонію зросла з 0,7% до 3,3% для всіх вікових груп .
Чому відзначається сплеск “ходячої пневмонії”
У експертів є кілька теорій, чому це відбувається.
CDC підозрює, що зростання поширеності мікоплазмової пневмонії є прямим результатом прогалини в імунітеті, яка виникла після пандемії Covid-19.
Під час пандемії такі захисні заходи, як маски для обличчя та соціальне дистанціювання, уповільнили поширення багатьох інфекційних захворювань, у тому числі пневмонії.
Але як тільки країни повернулися до допандемічної практики, почався сплеск респіраторних патогенів, які зникали на тривалий час..
За даними CDC, у 2023 році знову з’явилася “ходяча пневмонія” і викликала хвилю зараження по всьому світу .
Є версії, що в цьому винна і зміна клімату, оскільки забруднення повітря робить дітей більш сприйнятливими до респіраторних проблем, таких як пневмонія.
Як убезпечити себе від зараження
Пневмонія поширюється, як і багато інших респіраторних захворювань, але інкубаційний період може бути тривалим.
– Після контакту з людиною, хворою на мікоплазму, ви можете захворіти аж через чотири тижні, – зазначає Хой.
Інфекціоніст наголошує, що люди, які проводять невеликий проміжок часу поруч із хворим на мікоплазмову пневмонію, як правило, не заражаються. Але якщо ви живете або працюєте поруч з кимось, хто хворий, є більший шанс заразитися.
Цей вид пневмонії досить заразний, тому, на жаль, жоден метод запобігання не є 100% ефективним.
– Найкращий спосіб уповільнити поширення та захистити вразливих дітей і дорослих – залишатися вдома, якщо ви сильно кашляєте, навіть за відсутності температури, – сказав лікар.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Huffpost
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-21 14:16:00