Україна і світ

У США серед найбільших порушників релігійної свободи назвали Росію і Китай

Джерело : www.112.ua

EPA-EFE

У США серед найбільших порушників релігійної свободи у світі назвали Китай і Російську Федерацію. Про це йдеться в звіт Комісії США з міжнародної релігійної свободи.

“>

В документі зазначено, що влада країни “продовжили переслідувати “нетрадиційні” релігійні меншини штрафами, затриманнями та кримінальними звинуваченнями під приводом боротьби з екстремізмом”, причому “російське законодавство, спрямоване проти “екстремізму”, не дає належного визначення цього терміну, що дає державі можливість переслідувати за широкий обсяг ненасильницької, неполітичною релігійної діяльності”.

Як наголошується, в Китаї, зокрема, продовжують страждати представники уйгурів-мусульман, але для влади в Пекіні це обійшлося практично без наслідків.

Звіт підтверджує, що Китай і ще дев’ять країн належать до так званих “країн, що викликають особливе занепокоєння” через порушення релігійних свобод за класифікацією Державного департаменту США, і рекомендує Держдепу додати до цієї групи також Росію і ще п’ять країн.

У свою чергу Пекін заперечує, що має табори і центри перевиховання для уйгурів, казахів та інших переважно мусульманських за віросповіданням меншин, і називає ці заклади “центрами професійної освіти”, мають метою відвернути людей від тероризму і повернути їх у суспільство.

У звіті згадано і інші країни-порушники. Таджикистан, Судан і В’єтнам обмежують релігійну свободу під приводом необхідності захисту громадського порядку або прикриваючись міркуваннями національної безпеки, нерідко використовуючи реальні або передбачувані загрози тероризму або масових заворушень, щоб виправдати обмеження прав і “відверте переслідування власного народу”.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-29 23:00:57

Close