Україна і світ

У США розслідують діяльність адвоката Трампа в Україні

У США розслідують, чи не порушив адвокат президента США Рудольф Джуліані закон про лобізм під час його роботи в Україні. Зокрема, федеральні прокурори Мангеттена вивчають спроби Джуліані підірвати вплив колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Розслідування пов’язане зі справою проти двох помічників Джуліані, яких заарештували цього тижня за звинуваченням у фінансових злочинах, повідомляє The New York Times.

Мовиться про Льва Парнаса і Ігоря Фрумана, яких звинуватили в порушенні правил фінансування виборчої компанії Дональда Трампа. Парнасу і Фруману також інкримінують незаконні пожертвування конгресмену, чиєю допомогою вони хотіли заручитися для зміщення Йованович.

Джуліані заперечує всі звинувачення, але визнає, що він разом з помічниками працювали разом з українськими прокурорами. Зокрема, вони збирали потенційно небезпечну інформацію про Йованович, колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і його сина Гантера, а також низку інших осіб.

Щоб заподіяти шкоду Йованович та іншим “цілям Трампа”, Джуліані передав матеріали певному чиновнику і колумністу, який підтримує президента США, зазначило видання.

Фрумана і Парнаса затримали у США 10 жовтня. Обоє допомагали Джуліані у пов’язаних з Україною справах, домагаючись відставки Йованович і зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

За даними ЗМІ, Йованович відсторонили від посади після відмови передавати запит українським чиновникам про проведення розслідувань щодо сина Байдена. Йованович під час дачі свідчень у Конгресі заявила, що її відкликання стало прямим результатом тиску Трампа на Державний департамент.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»

Close