Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У США попереджають про загрозу тероризму та екстремізму після поразки Трампа

Міністерство національної безпеки США випустило національний бюлетень з питань тероризму, який попереджає про потенційні насильства з боку людей, мотивованих антиурядовими настроями після перемоги Джо Байдена та програшу Дональда Трампа.

Капитолий

У бюлетені зазначається, що заворушення прихильників Дональда Трампа, які вони влаштували у Капітолії 6 січня можуть підбадьорити екстремістів та створити основу для нових атак.

У міністерстві вказали на підвищений рівень загрози на всій території США, яка, на їхню думку, зберігатиметься тижнями.

Подібними бюлетенями Міністерство нацбезпеки США часто попереджає правоохоронні органи про ймовірне насильство, що пов’язане з певною подією чи датою, наприклад, святом 4 липня (День незалежності США, – Ред.). Але цей бюлетень виданий через національну систему з питань консультування тероризму.

Формулювання документа також передбачає, що чиновники національної безпеки бачать зв’язок між кількома випадками насильства за останній рік, що були мотивовані антиурядовими невдоволеннями. У бюлетені також виділяють акти насильства на расовому підґрунті, такі як стрілянина в Ель-Пасо (штат Техас) у 2019 році, а також загрозу з боку екстремістів, котрих контролюють іноземні терористичні організації.

— Інформація свідчить про те, що деякі ідеологічно вмотивовані екстремісти, які заперечують проти здійснення урядових повноважень та зміни президента, а також інші невдоволення, спричинені фейковою інформацією, можуть продовжувати мотивувати населення до вчинення насильства, – йдеться у бюлетені.

Також у документі відзначили безлади, що пов’язані із анархістськими групами, як от розгром штабу Демократичної партії США у Портленді, штат Орегон 22 січня.

— Штурм Капітолія на початку січня висвітлив загрозу, яка вже давно перебуває у нашій країні. Я радий, що Міністерство нацбезпеки повністю усвідомлює загрозу, яку представляють насильницькі та екстремістські рухи, – заявив конгресмен Бенні Томпсон, який є головою комітету національної безпеки.

Штурм Капітолія

6 січня під час розгляду питання про результати виборів у США прихильники Дональда Трампа увірвалися до Капітолія. Голосування довелося перервати. В результаті штурму загинули четверо протестувальників і поліцейський.

Через штурм Капітолія щонайменше 150 осіб отримали обвинувачення. Їх звинувачують у незаконному проникненні у будівлю із обмеженим доступом та хуліганстві. Також є ті, кого звинувачують у змові та нападі на правоохоронців.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-28 09:23:46