Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У США оприлюднили докази витоку коронавірусу з лабораторії Уханя

Республіканська партія США оприлюднила результати розслідування походження коронавірусу, яке свідчить про витік із лабораторії в Ухані.

У понеділок, 2 серпня, член Палати представників і представник республіканців Майкл Маккол надав третю частину розслідування щодо виникнення Covid-19.

Воно було проведене на основі відкритих даних та непрямих звітів.

У звіті йдеться, що, ймовірно, вчені Уханьського інституту вірусології (WIV) разом з американськими дослідниками за сприяння держаних фондів США та Китаю працювали над модифікацією коронавірусів.

Водночас дослідники припускають, що витік вірусу міг статися у серпні чи вересні 2019 року, а не в листопаді, як про це говорили раніше.

– Тепер ми вважаємо, що час повністю відкинути ринок морських продуктів як джерело. Переважна кількість доказів свідчить про те, що вірус просочився з WIV, і що це сталося десь до 12 вересня 2019 року.

Майкл Маккол закликав Конгрес ухвалити відповідні рішення, щоб запровадити санкції проти вчених із лабораторії Уханя та чиновників Комуністичної партії Китаю, які перешкоджали зусиллям швидко та ефективно протидіяти пандемії.

– Настав час використати всі інструменти, якими володіє уряд США, щоб дізнатися всю правду про те, як виник цей вірус, – наголосив він.

У вересні Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила власний звіт щодо походження коронавірусу. Найбільш ймовірним варіантом вчені назвали передання вірусу людині від тварини, а виток з лабораторії розглядався в останню чергу.

У травні президент США Джо Байден наказав спецслужбам провести власне розслідування. Згодом очільник ВООЗ Тедрос Гебреісус закликав провести додаткове дослідження і наголосив, що витік вірусу виключати ще зарано. Він закликав китайську владу до більш прозорої та тісної співпраці.

Влада Китаю відмовила у розслідуванні, звинувативши ВООЗ у відсутності здорового глузду.

Джерело: The Hill

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-02 13:59:28