Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У США не судитимуть жінку, яка змила викидень в унітаз

Велике журі округу Трамбалл, штат Огайо, відмовилося висунути обвинувачення Брітанні Воттс у жорстокому поводженні з трупом після викидня. Однак ця справа викликала протест по всій країні з приводу того, що вагітні американки можуть легко зіткнутися з кримінальними наслідками.

На 22 тижні вагітності

Повідомляється, що у Воттс стався викидень у туалеті у вересні 2023 року, коли вона була приблизно на 22 тижні вагітності. Жінка спробувала видалити масу, що забила унітаз, потім пішла в лікарню, де медсестра попередила про цей випадок поліцію.

Зараз дивляться

– Це рішення не скасовує шкоди, якої зазнала Брітанні. Вона повинна була зосередитися на турботі про себе після втрати вагітності, – заявила старша судова юристка групи із захисту репродуктивної справедливості If/When/How Івека П’єрра.

За її словами, подібні випадки показують, що, залежно від особистості, держава розглядає деякі втрати як трагедії, а інші втрати як злочини.

Погрожував рік за ґратами

За даними CNN, Воттс раніше з’являлася в лікарні з ознаками передчасного відходження вод. Цей стан може унеможливити продовження вагітності і, якщо його не лікувати, може призвести до смертельного сепсису у вагітних.

На думку експертів, звинувачення штату Огайо в нарузі над трупом залежить від того, наскільки подібні дії ображають розумні почуття суспільства. Якби Воттс була визнана винною у скоєнні тяжкого злочину п’ятого ступеня, вона могла б провести рік за ґратами.

Що говорить закон

Тим часом, представники організації Лікарі за репродуктивні права штату Огайо надіслали відкритого листа прокурору округу від імені Воттс.

У листі, зокрема, йдеться про те, що правосуддя явно має на увазі, що жінка, у якої трапляється викидень на будь-якому етапі вагітності, повинна витягти тканину плода, де б вона не перебувала, і зберегти її доти, доки тканину не буде утилізовано належним чином.

– Але закон штату Огайо не визначає, яким має бути правильний метод утилізації, і не вимагає використання цього неіснуючого методу, – йдеться в листі.

Правозахисники висловили впевненість у тому, що жінки, яким загрожує тюремне ув’язнення і великі штрафи, приховають той факт, що в них стався викидень, і відмовляться звертатися по лікування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-12 09:01:54